wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaUSANowy JorkNowe przepisy dla Airbnb

Nowe przepisy dla Airbnb

Nowojorska administracja kontynuuje walkę z gospodarzami Airbnb. Urzędnicy zaproponowali w piątek 4 listopada nowe narzędzie poprawiające kontrolę rynku turystycznego wynajmu mieszkań. Będzie ono oparte o wymóg rejestracji gospodarzy i wejdzie w życie w styczniu 2023 roku.

Taras jednego z około 13,000 mieszkań, dostępnych na platformach takich jak Airbnb w Nowym Jorku, którego gospodarze będą musieli spełnić nowe wymogi już od stycznia następnego roku. Fot. Airbnb

Proponowane zmiany wprowadzą szereg rozwiązań, w tym zakaz wynajmu przez gospodarzy całego zarejestrowanego lokum. Ponadto właściciele lokali Airbnb będą musieli przesłać schematy swoich mieszkań, a także dowód na to, że są one dla nich miejscem stałego zamieszkania. Gospodarze zostaną również zobowiązani do podania danych wszystkich stałych mieszkańców lokalu oraz przekazania informacji o ich relacji z gospodarzem. Dodatkowo będą musieli również przedstawić swoje umowy najmu, jeśli wynajmują, i zaświadczyć, że rozumieją wszystkie wymagania dotyczące zagospodarowania przestrzennego, przepisów prawa budowlanego i innych kwestii związanych z prawem wielomieszkaniowym.

Zgodnie z nowymi przepisami, jeśli gospodarze nie zastosują się do nich, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 5,000 dolarów. Samo Airbnb i platformy tego typu są zobowiązane do weryfikacji wynajmu w swoich systemach, a za naruszenia mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 1,500 dolarów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -