poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaUSAFlorydaSzkoły wydały 7,600 fałszywych dyplomów

Szkoły wydały 7,600 fałszywych dyplomów

Informacje w tej sprawie przekazane zostały w środę 25 stycznia po południu na konferencji prasowej Miami. O sprawie poinformował prokurator południowego dystryktu Florydy Markenzy Lapointe oraz przedstawiciele FBI Miami i Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Biura Inspektora Generalnego.

Do dochodzenia włączyło się miedzy innymi Federal Bureau of Investigations – FBI. Wikimedia Commons

Władze postawiły zarzuty w sumie 25 osobom w wielu stanach objętych postępowaniem. Dodatkowo doszło już do 21 aresztowań, a 2 kolejne dojdą do skutku w najbliższych dniach. Oskarżone osoby pochodzą z Florydy, Nowego Jorku, New Jersey, Teksasu i Delaware. Policyjna akcja została nazwana „operacją Nightingale”, na cześć legendarnej pielęgniarki Florence Nightingale.

Lapointe przekazał, że właściciele, operatorzy i pracownicy trzech wcześniej akredytowanych szkół pielęgniarskich w południowej części Florydy sprzedawali fałszywe dyplomy i dokumenty za średnio 15,000 dolarów. Osoby te należą do pierwszej kategorii oskarżonych. W drugiej znalazły się osoby rekrutujące uczniów z innych stanów.

Placówki, w których dochodziło do oszustw, to Sacred Heart International Institute w Fort Lauderdale, Siena College of Health w Lauderhill i Palm Beach School of Nursing w West Palm Beach. Według prokuratorów w szkołach sprzedano ponad 7,600 fałszywych dyplomów pielęgniarskich za kwotę 114 milionów dolarów.

Z informacji wynika, że prawie jedna trzecia posiadaczy fałszywych dyplomów może obecnie praktykować. Dyplomanci ci mogli zdać bowiem pisemny egzamin pielęgniarski.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -