niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaUSAFlorydaSzkoły wydały 7,600 fałszywych dyplomów

Szkoły wydały 7,600 fałszywych dyplomów

Informacje w tej sprawie przekazane zostały w środę 25 stycznia po południu na konferencji prasowej Miami. O sprawie poinformował prokurator południowego dystryktu Florydy Markenzy Lapointe oraz przedstawiciele FBI Miami i Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Biura Inspektora Generalnego.

Do dochodzenia włączyło się miedzy innymi Federal Bureau of Investigations – FBI. Wikimedia Commons

Władze postawiły zarzuty w sumie 25 osobom w wielu stanach objętych postępowaniem. Dodatkowo doszło już do 21 aresztowań, a 2 kolejne dojdą do skutku w najbliższych dniach. Oskarżone osoby pochodzą z Florydy, Nowego Jorku, New Jersey, Teksasu i Delaware. Policyjna akcja została nazwana „operacją Nightingale”, na cześć legendarnej pielęgniarki Florence Nightingale.

Lapointe przekazał, że właściciele, operatorzy i pracownicy trzech wcześniej akredytowanych szkół pielęgniarskich w południowej części Florydy sprzedawali fałszywe dyplomy i dokumenty za średnio 15,000 dolarów. Osoby te należą do pierwszej kategorii oskarżonych. W drugiej znalazły się osoby rekrutujące uczniów z innych stanów.

Placówki, w których dochodziło do oszustw, to Sacred Heart International Institute w Fort Lauderdale, Siena College of Health w Lauderhill i Palm Beach School of Nursing w West Palm Beach. Według prokuratorów w szkołach sprzedano ponad 7,600 fałszywych dyplomów pielęgniarskich za kwotę 114 milionów dolarów.

Z informacji wynika, że prawie jedna trzecia posiadaczy fałszywych dyplomów może obecnie praktykować. Dyplomanci ci mogli zdać bowiem pisemny egzamin pielęgniarski.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -