piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsŚwiadczenia rodzinne na dzieci nie będą podlegać windykacji za długi

Świadczenia rodzinne na dzieci nie będą podlegać windykacji za długi

Prokurator generalna Maura Healey ogłosiła, że pieniądze trafiające do rodzin z zasiłków i innych świadczeń na dzieci, również tych przyznawanych na mocy kolejnych ustaw związanych z pandemią uchwalanych przez administrację Bidena, mają trafić bezpośrednio do beneficjentów i służyć zaspokojeniu ich potrzeb, w związku z czym nie będą podlegać windykacji na poczet długów rodziców, np. wynikających z czynszu.

Władzom Massachusetts zależy, by pieniądze przeznaczone na dzieci trafiały do rodzin i pomogły zaspokoić ich podstawowe potrzeby. Fot. Archiwum WEM

Te pieniądze są krytycznie ważne dla wielu rodzin, które tylko dzięki temu wsparciu są w stanie zapewnić godny byt dzieciom, w tym zapłacić za jedzenie, opieką nad dziećmi czy pokryć inne podstawowe koszty – twierdzi Maura Healey. – Windykatorzy mają trzymać się od tych pieniędzy z daleka! – dodaje, informując, iż prokuratura przygotowała specjalne wytyczne co do tego, jakie fundusze mogą podlegać zajęciu. Prokuratura apeluje też do rodzin, by były świadome swoich praw i nie obawiały się gróźb firm windykacyjnych.

JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -