niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaUSAConnecticutRepublikanie przejmują jedno miejsce w senacie stanowym

Republikanie przejmują jedno miejsce w senacie stanowym

Republikanom udało się przejąć jedno miejsce w stanowym senacie podczas wyborów uzupełniających, które miały miejsce we wtorek, 17 sierpnia. Stanową senator Alex Kasser, która zrezygnowała z funkcji na początku rok, zastąpi 31-letni Ryan Fazio. Fazio pokonał swojego głównego przeciwnika, demokratkę Alexis Gevanter, niespełna 500 głosami, zyskując 50.1 procent poparcia wyborców.

31-letni Ryan Fazio (w środku) reprezentować będzie 36. dystrykt w senacie stanu Connecticut. Fot. Facebook

Nowo upieczony polityk da republikanom w stanowym senacie jeden dodatkowy głos, ale republikanie nadal będą daleko od większości. Z 36 stanowych senatorów, 23 należy do Partii Demokratycznej.

Ryan Fazio reprezentować będzie jeden z najbardziej zamożnych dystryktów w stanie Connecticut, do którego należy jedno z najbogatszych miast w kraju pod względem zarobków – Greenwich oraz Stamford i New Canaan. Senator Alex Kasser, która zrezygnowała ze stanowiska na początku roku, była pierwszym demokratą, który reprezentował ten dystrykt od prawie 80 lat.

Republikanie określili wtorkową wygraną przykładem buntu ze strony wyborców przeciwko radykalnej polityce podatkowej oraz rozrzutności demokratów rządzących w Hartford i w Waszyngtonie. Natomiast demokraci przypisali swoją przegraną niskiej frekwencji w wyborach, zaznaczając, że przegrana nie odzwierciadla realiów, jakie kształtować będą klimat polityczny w 2022 roku, kiedy odbędą się kolejne, stanowe wybory na senatorów i reprezentantów i wieszcząc, że kariera Ryana Fazio, jako senatora z 36. stanowego dystryktu, będzie krótka.

We wtorkowych wyborach głos oddało prawie 18,000 wyborców.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -