poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaUSAFlorydaPierwszy „zaszczepiony” statek wypłynął z Florydy

Pierwszy „zaszczepiony” statek wypłynął z Florydy

W niedzielę, 15 sierpnia, rejs rozpoczął pierwszy statek pasażerski, który opuścił port na Florydzie z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami. Był nim należący do Norwegian Cruise Lines „Norwegian Gem”, który wypłynął z nowego portu NCL Terminal w Miami.

Oddany do użytku w 2007 roku Norwegian Gem na pokład zabrać może 2,394 pasażerów i 1,070 osób z załogi. Fot. Wikipedia

Do momentu tego nie doprowadziła sama wola operatora statku bądź pasażerów. Doszło do niego na drodze sądowej. Od kilku miesięcy toczył się proces, w którym firma Norwegian Cruise Lines pozwała władze Florydy, aby móc obejść stanowe prawo nakazujące, że żadna firma operująca na Florydzie nie może wymagać od klientów, aby byli zaszczepieni. 8 sierpnia sąd okręgowy w południowym florydzkim dystrykcie uznał, że operator statku ma prawo wymagać, aby pasażerowie byli w pełni zaszczepieni. Gubernator Florydy Ron DeSantis planuje wnieść odwołanie od decyzji sądu.

Przywrócenie rejsów pasażerskich okazało się o wiele wolniejsze i bardziej bolesne, niż przewoźnik Norwegian Crusie Lines przewidywał jeszcze na początku lata. 25 lipca wypłynął rejs z Grecji, kolejny z Seattle na Alaskę ruszył 7 sierpnia. Obecnie z Miami firma Norwegian Crusie Lines oferuje tygodniowe rejsy po wyspach karaibskich oraz 4-dniowe rejsy na Bahamy. Od 17 października planuje uruchomić rejsy z Nowego Jorku.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -