czwartek, 13 czerwca, 2024

Stop kupowaniu!

Kolejna gwiazda, tym razem piosenkarka Katarzyna Nosowska, zaangażowała się w promowanie ekologicznego stylu życia. W programie „Onet Rano” podkreśliła, że to, w jaki sposób traktujemy przedmioty codziennego użytku, wpływa też na relacje międzyludzkie.

Katarzyna Nosowska zaangażowała się w promowanie ekologicznego stylu życia. Fot. facebook.com/nosowskamusic

Nawet w swoim najnowszym singlu „Wystarczy” Katarzyna Nosowska promuje ideę less waste, czyli ruchu ekologicznego polegającego na wykorzystywaniu starych rzeczy i niekupowaniu nowych. Skłania do stawiania sobie pytań o sens ciągłego kupowania i zwracania uwagi na ukryty potencjał tego, co już mamy. Zachęca do kreatywności. Wszystkie wykorzystane w scenografii teledysku przedmioty pochodzą z drugiego obiegu.

Inspiracją do całej tej rewolucji był… kapelusz. Kupiła go na samym początku pandemii. Jednak nigdy nie znalazł on zastosowania, bo następny rok artystka przesiedziała w domu. Kapelusz marniał na parapecie. Wszystko się przewartościowało. Nosowska, zanim coś nabędzie, stara się zadawać sobie pytanie: po co? Nie chcemarnotrawić pieniędzy, przy okazji robiąc krzywdę planecie. Widzi też korelację między tym, jak traktujemy przedmioty a tym, w jaki sposób podchodzimy do relacji międzyludzkich. W jednym z wywiadów stwierdziła: „Niestety, obecnie wszystko szybko się nam nudzi, jesteśmy w stanie bardzo krótko koncentrować się na danej rzeczy i czerpać przyjemność z ich obserwowania i to się przekłada na relacje. Partnera się wymienia, kiedy się znudzi. Jest zdania, żenależy z czułością podchodzić do tego, co się ma, i każdego dnia spróbować się tym zachwycić.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -