czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaZnani i LubianiNa przekór granej postaci

Na przekór granej postaci

Dariusz Kowalski znany jest m.in. z serialu „Plebania”, gdzie długo grał Janusza Tracza, bogatego mieszkańca Tulczyna, związanego z przestępczym półświatkiem. Biznesman i gangster w jednym, uosobienie zła – taka jest filmowa postać Kowalskiego, podczas gdy ona sam mocno przestrzega zasad etyki i angażuje się w twórczość religijną.

Dariusz Kowalski znany jest m.in. z roli Janusza Tracza w serialu „Plebania”. Fot. Archiwum WEM

W wywiadach Kowalski podkreślał, że w tym serialu nie mamy wątpliwości, kto jest dobry, a kto zły. Zło jest nazwane, pokazane, uosabia je ta postać. I wiadomo, czym grozi zadawanie się z kimś takim.

Ostatni premierowy odcinek „Plebanii” pojawił się w telewizji pod koniec stycznia 2012 r. Po zakończeniu trwającej ponad 10 lat przygody z serialem Dariusz Kowalski powrócił do Teatru Nowego w Łodzi, z którym jest związany od 1998 r. Po tak popularnej i charakterystycznej roli w produkcji telewizji publicznej nie jest łatwo ponownie zaistnieć na małym czy dużym ekranie. W 2013 r. Kowalski zagrał niewielką rolę w „Drogówce” Wojciecha Smarzowskiego. Pojawiał się również w kilku odcinkach serialu „Prawo Agaty” oraz w „Koronie królów”.

W listopadzie 2021 r. Dariusz Kowalski przygotował patriotyczne widowisko „Nieustraszony Rotmistrz Pilecki”. Jego premiera odbyła się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Zaproszono 300 gości, wśród których znaleźli się członkowie rodziny Witolda Pileckiego. Od grudnia widowisko można również zobaczyć na YouTubie i w mediach społecznościowych.

Dariusz Kowalski jest osobą bardzo religijną. Od lat występuje w programach katolickich, uczestniczy w rekolekcjach, pielgrzymkach, a nawet ewangelizuje na ulicach polskich miast. Jak powiedział w programie emitowanym w Telewizji Republika: „Bez wiary życie nie miałoby sensu. Gdybym nie wierzył, to byłoby tak, jakbym jechał rozpędzonym samochodem na ścianę”.

Halina Kossak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -