niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaZnani i LubianiNa przekór granej postaci

Na przekór granej postaci

Dariusz Kowalski znany jest m.in. z serialu „Plebania”, gdzie długo grał Janusza Tracza, bogatego mieszkańca Tulczyna, związanego z przestępczym półświatkiem. Biznesman i gangster w jednym, uosobienie zła – taka jest filmowa postać Kowalskiego, podczas gdy ona sam mocno przestrzega zasad etyki i angażuje się w twórczość religijną.

Dariusz Kowalski znany jest m.in. z roli Janusza Tracza w serialu „Plebania”. Fot. Archiwum WEM

W wywiadach Kowalski podkreślał, że w tym serialu nie mamy wątpliwości, kto jest dobry, a kto zły. Zło jest nazwane, pokazane, uosabia je ta postać. I wiadomo, czym grozi zadawanie się z kimś takim.

Ostatni premierowy odcinek „Plebanii” pojawił się w telewizji pod koniec stycznia 2012 r. Po zakończeniu trwającej ponad 10 lat przygody z serialem Dariusz Kowalski powrócił do Teatru Nowego w Łodzi, z którym jest związany od 1998 r. Po tak popularnej i charakterystycznej roli w produkcji telewizji publicznej nie jest łatwo ponownie zaistnieć na małym czy dużym ekranie. W 2013 r. Kowalski zagrał niewielką rolę w „Drogówce” Wojciecha Smarzowskiego. Pojawiał się również w kilku odcinkach serialu „Prawo Agaty” oraz w „Koronie królów”.

W listopadzie 2021 r. Dariusz Kowalski przygotował patriotyczne widowisko „Nieustraszony Rotmistrz Pilecki”. Jego premiera odbyła się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Zaproszono 300 gości, wśród których znaleźli się członkowie rodziny Witolda Pileckiego. Od grudnia widowisko można również zobaczyć na YouTubie i w mediach społecznościowych.

Dariusz Kowalski jest osobą bardzo religijną. Od lat występuje w programach katolickich, uczestniczy w rekolekcjach, pielgrzymkach, a nawet ewangelizuje na ulicach polskich miast. Jak powiedział w programie emitowanym w Telewizji Republika: „Bez wiary życie nie miałoby sensu. Gdybym nie wierzył, to byłoby tak, jakbym jechał rozpędzonym samochodem na ścianę”.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -