piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsStanowa flaga ponownie w centrum uwagi

Stanowa flaga ponownie w centrum uwagi

Kolonialny miecz nad głową przedstawiciela rdzennej ludności i łacińskie motto, które w angielskim tłumaczeniu brzmi „She Seeks by the Sword a Quiet Peace under Liberty” – motywy te po raz kolejny stały się powodem dyskusji wokół flagi Massachusetts. O zmianę symboliki apeluje organizacja Change the Mass Flag. Jej członkowie argumentują, że wzór na fladze jest postrzegany przez wielu jako symbol przemocy wobec rdzennej ludności i pomnik brutalnej kolonizacji ich ojczyzny.

W Massachusetts od kilku lat toczy się debata na temat potencjalnej zmiany stanowej flagi. Fot. Change the Mass Flag

W lutym na ręce członków Rady Miasta Newburyport trafiła rezolucja wzywającą ich do poparcia decyzji Special Commission Relative to the Seal and Motto of the Commonwealth, która wcześniej zagłosowała za zmianą flagi stanowej – 9 do 2 głosów.

Rezolucja pojawiła się ponad rok po tym, jak legislatura stanu Massachusetts głosowała za utworzeniem komisji, której celem miało być pochylenie się nad problemem flagi stanowej.

Warto przypomnieć, że 2020 roku wyborcy w Mississippi głosowali za zmianą flagi stanu w celu usunięcia z niej obrazów konfederatów.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -