poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkSound of Poland rozbawi Polonię!

Sound of Poland rozbawi Polonię!

W sobotę, 6 sierpnia, w amfiteatrze w Forest Park na Queensie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu muzycznego Sound of Poland. Organizatorzy imprezy zapraszają całą Polonię na plenerową zabawę, zapewniając doskonałą muzyczną oprawę i wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. W trakcie wieczoru wystąpią zespoły Dzieci PRL-u, Sova, a także WM Project. Gościnnie pojawi się również znany piosenkarz Stan Borys.

Jedną z atrakcji festiwalu będzie występ zespołu Dzieci PRL-u. Fot. Marcin Żurawicz

Polscy artyści

Dzieci PRL-u to obecnie jedna z najważniejszych formacji polonijnej sceny muzycznej w Nowym Jorku. Istniejąca od 2010 roku grupa swoim stylem nawiązuje do korzeni współczesnej polskiej muzyki rockowej. Podczas festiwalu zespół wystąpi w składzie: Dawid Czajka (śpiew, gitara basowa), Piotr „Młody” Klassek (gitara), Paweł Klassek (gitara), Anna Pasternak (skrzypce), Paweł „Mieczu” Bernasiuk (perkusja).

Zespół Sova z Filadelfii wykonuje muzykę rockową, ale w twórczości grupy nie brak nawiązań do innych stylów muzycznych takich jak punk, bluegrass, industrial, gothic, blues, a nawet poezja śpiewana. Sova zaprezentuje się w składzie: Wojciech Galadyk (śpiew), Piotr Bernasiuk (gitara), Michał Głogowski (gitara), Artur Siembab (bas) i Paweł Bernasiuk (perkusja).

WM Project tworzą legendarni już muzycy jazzowi: saksofonista Krzysztof Medyna i pianista Andrzej Winnicki, którym na scenie będą towarzyszyć Jeff Dingler (bas) i Michał Winnicki (perkusja).

Stan Borys to popularny piosenkarz, kompozytor, aktor i poeta. Współzałożyciel kultowego zespołu Blackout. Na scenie nieprzerwanie od końca lat 50. XX wieku. Artysta podczas festiwalu wykona swoje największe przeboje.

Koncerty i atrakcje

Dawno nie było podobnej plenerowej inicjatywy wśród Polonii – mówi Magdalena Czajka, menager zespołu Dzieci PRL-u i współorganizator festiwalu Sound Of Poland. – To pierwsza odsłona naszej imprezy, która gromadzi polskich artystów grających w różnych muzycznych klimatach. Zapraszamy całe rodziny i miłośników dobrej muzyki do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu – dodaje.

Honorowy patronat nad festiwalem Sound Of Poland objął Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. Patroni medialni imprezy to: Biały Orzeł – White Eagle, Nowy Dziennik, Super Express, Bazarynka i Gram-x Promotions.

Rozpoczęcie festiwalu przewidziano na godzinę 5 po południu. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Na miejscu jest również ogólnodostępny parking. Dokładny adres: Amfiteatr w Forest Park (George Seuffert, Sr. Bandshell), Queens, NY.

Marcin Żurawicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -