poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaZnani i LubianiSanah śpiewa poezję

Sanah śpiewa poezję

Młoda, bardzo lubiana w ostatnim czasie Sanah śpiewa znane, liryczne utwory. Wielu młodych fanów pozna lepiej dzięki niej wiersze, od których być może stronili w szkole. Hitami znów stają się utwory Tuwima, Asnyka, Słowackiego.

Sanah sięgnęła po ulubione wiersze i wypuściła do sieci 10 nowych piosenek z towarzyszącymi im teledyskami. Fot. Materiały prasowe

Sanah znana z przebojów „Szampan” czy „Ale jazz!” wypuściła do sieci 10 nowych piosenek z towarzyszącymi im teledyskami. 25-letnia wokalistka zaprezentowała swoje ulubione wiersze w muzycznej oprawie. 24 października br. do sieci trafiło aż 10 nowych teledysków Sanah, która sięgnęła po wiersze: „Nic dwa razy” (Wisława Szymborska), „Bajka” (Krzysztof Kamil Baczyński), „Warszawa” (Julian Tuwim), „Kamień”, „(I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej”, „(II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej” (autorem tych trzech jest Adam Asnyk), „Hymn” (Juliusz Słowacki), „Do * w sztambuch” (Adam Mickiewicz), „Rozwijając Rilkego” (Jacek Cygan) i „Eldorado” (Edgar Allan Poe).

Nagrania nie zostały opublikowane w formie albumu, Sanah nazwała je zbiorczo „Poezyjami”. Do każdego z singli został stworzony teledysk w staropolskim klimacie. Niedawno piosenkarka wystąpiła w New Jersey, przed wyjazdem odwiedziła ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego.

Sanah, czyli Zuzanna Jurczak, już w czwartym roku życia zaczęła naukę gry na skrzypcach, a w piątej klasie podstawówki zaczęła uczyć się gry na fortepianie. Później brała kilkukrotnie udział w przesłuchaniach do programu „The Voice of Poland”. Początkiem 2020 r. opublikowała singel „Szampan”, którym szybko stał się hitem. Podobnie było z przebojami „No sory” i „Ale jazz!”. W Sanah kochają się tysiące panów, ale piosenkarka jest zajęta. Zaręczyła się ze Stanisławem Grabowskim, nagrali razem utwór „Święty Graal” oraz wystąpili w teledysku do jej utworu „Kolońska i szlugi”.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -