poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutW Connecticut ruszyły szczepienia dla 12-15-latków

W Connecticut ruszyły szczepienia dla 12-15-latków

Po tym, jak w drugim tygodniu maja Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dokonała przeglądu danych klinicznych i zatwierdziła szczepionkę Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 do stosowania u dzieci w wieku od 12 do 15 lat, a komitet doradczy CDC wydał zalecenia w tym zakresie, gubernator Connecticut Ned Lamont poinformował, że w stanie ruszają szczepienia nastolatków.

Fot. Archiwum WEM

Rodzice i opiekunowie prawni około 170,000 mieszkających w Connecticut dzieci w wieku od 12 do 15 lat mogą już zapisać swoje dzieci na szczepienie lub odwiedzić jedną z wielu klinik, które wykonują szczepienia w formie „walk-up”. Rodzice i opiekunowie powinni zwrócić uwagę, że dla tej młodszej grupy wiekowej zatwierdzona została tylko szczepionka Pfizer, więc powinni szukać tylko klinik, które oferują tę konkretną szczepionkę.

Szczepionka jest bezpieczna, skuteczna i ratuje życie – powiedział gubernator Lamont. – Rozszerzenie programu szczepień na tę grupę wiekową będzie niezwykle korzystne pod względem przywrócenia naszych szkół do normalnego funkcjonowania oraz pod względem organizacji zajęć i obozów wakacyjnych – dodał.

Jest to ważna i wyczekiwana wiadomość dla wielu rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół, kierowników obozów letnich i samych uczniów – stwierdziła pełniąca obowiązki komisarz ds. zdrowia publicznego dr Deidre Gifford. – Zaszczepienie tej grupy wiekowej to świetny sposób na rozpoczęcie lata dla wielu dzieci i ich rodzin. Mimo że zakażenie wirusem COVID-19 na ogół nie wpływa na dzieci tak poważnie, jak na dorosłych, to jednak dzieci nie są odporne na zarażenie się i zachorowanie na wirusa, mogą rozprzestrzeniać go na inne osoby, które z różnych względów nie mogą być zaszczepione. Gorąco zachęcam rodziców z dziećmi w tej grupie wiekowej, aby zaszczepili swoje dzieci – podsumowała. Według dr Gifford, administracja stanowa przewiduje współpracę z lokalnymi punktami, klinikami i szkołami, tak aby punkty szczepień mogły powstać w szkołach i na letnich koloniach młodzieżowych.

Szczepionkę firmy Pfizer oferuje wiele punktów szczepień na terenie całego stanu, w tym apteki (CVS, Walgreens czy RiteAid), punkty drive-through oraz punkty prowadzone przez szpitale, m.in. Bristol Hospital, Day Kimball, Griffin, Hartford Healthcare, Middlesex, Trinity Health of New England, Waterbury i Yale New Haven.

Dzieci w wieku od 12 do 15 lat mogą być zaszczepione w każdym punkcie, który oferuje szczepionkę Pfizer, ale muszą towarzyszyć im rodzice lub muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Do wtorku, 11 maja, już ponad 71% mieszkańców Connecticut w wieku powyżej 18 lat otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, a ponad 56% jest w pełni zaszczepionych, co jest najwyższym wskaźnikiem w kraju.

Osoby mające pytania na temat programu szczepień COVID-19 lub które chciałyby umówić się na wizytę w celu zaszczepienia się, mogą odwiedzić stronę ct.gov/covidvaccine. Listę punktów, w których można się zaszczepić bez wcześniejszego umawiania się na termin, można znaleźć na ct.gov/covidvaccine/walkup. W CT działa także Vaccine Appointment Assist Line, gdzie pod numerem 877-918-2224 można uzyskać więcej informacji i odpowiedzi na pytania związane ze szczepieniami przeciwko COVID-19.

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -