niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsRuszył program konsultacji rozliczeń podatkowych

Ruszył program konsultacji rozliczeń podatkowych

Massachusetts Association for Community Action, sieć agencji walczących z ubóstwem, ogłosiła pod koniec stycznia otwarcie swojego sezonowego programu wsparcia rozliczeń podatkowych. Mowa tu o Volunteer Income Tax Assistance, czyli VITA. Jest to program współpracy oferowany przez stowarzyszenie, a finansowany wspólnie przez stanowy Departament Dochodów i IRS.

W Massachusetts ruszyła bezpłatna pomoc w przygotowaniu rozliczenia podatkowego za zeszły rok dla kwalifikujących się osób. Fot. Archiwum WEM

W piątek 27 stycznia nastąpiła oficjalna inauguracja programu w całym stanie. Jak podkreślił Joe Diamond, dyrektor wykonawczy MASSCAP, to już szesnasty sezon, w którym rusza VITA.

Massachusetts oferuje konsultacje podatkowe w ramach VITA w około 80 punktach. Wiele z nich jest powiązanych z MASSCAP – resztę wspierają inne organizacje społeczne. Punkty MASSCAP obsługuje średnio 500 wolontariuszy rocznie, pracując przez ok. 20,000 godzin. Do skorzystania ze wsparcia w ramach VITA kwalifikują się osoby zarabiające mniej niż 60,000 dolarów rocznie, osoby niepełnosprawne, a także z ograniczoną znajomością języka angielskiego.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -