czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutRozpoczęło się wdrażanie planu szczepień w Connecticut

Rozpoczęło się wdrażanie planu szczepień w Connecticut

Udało się – naukowcy opracowali szczepionkę dającą odporność na zakażenie COVID-19. Na tę wiadomość czekały tysiące osób.

W grudniu ruszyły szczepienia na COVID-19 w Connecticut. W pierwszej fazie szczepionka trafia do personelu medycznego, pensjonariuszy domów opieki i służb ratunkowych. Fot. Archiwum WEM

Szczepionka jest już dostępna także w Connecticut, jednak w pierwszej kolejności trafi do osób najbardziej narażonych na zakażenie lub ciężki przebieg choroby. Plan szczepień został podzielony na fazy – na razie w życie wdrażana jest tzw. Faza 1a, w ramach której zaszczepiony zostanie personel medyczny (lekarze, pielęgniarki itd., którzy mają bezpośredni kontakt z chorymi), pensjonariusze domów opieki długoterminowej oraz personel tych zakładów, a także członkowie służb ratunkowych: ratownicy medyczni, policjanci i strażacy.

Władze stanu Connecticut współpracują obecnie z szeroką gamą placówek służby zdrowia, które będą odpowiedzialne za szczepienia, trwają prace i analizy mające na celu opracowanie jak najbardziej bezpiecznego i efektywnego planu szczepień, uwzględniającego kwestie logistyczne – takie jak transport i przechowywanie szczepionek. Prowadzone są konsultacje z partnerami społecznymi, brane są także pod uwagę wskazówki i zalecenia władz federalnych. Wysiłki te wspierane są rekomendacjami Grupy Doradczej ds. Szczepionki na COVID-19 działającej przy gubernatorze, której spotkanie odbywają się regularnie, dzięki czemu ocena sytuacji i rekomendacje są aktualizowane na bieżąco.

W dalszych fazach kolejne grupy osób będą zyskiwać dostęp do szczepionki. Celem jest, aby wszyscy mieszkańcy Connecticut mieli dostęp do szczepień, chociaż prawdopodobnie nastąpi to dopiero późną wiosną lub wczesnym latem 2021 roku.


Szczepionka na COVID-19 już jest!

Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom naszego wspaniałego stanu za poświęcenie i za stawienie czoła pandemii. Minione święta były dla nas trudne, inne niż zwykle, ale mimo wszystko – nadal jest to czas przynoszący nadzieję.

I wreszcie pojawiły się dobre wiadomości – mamy szczepionkę na COVID-19, a Connecticut nadal jest liderem w skali kraju, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem  i ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażeń. To Wasza zasługa! Dziękuję i życzę Wam oraz Waszym rodzinom spokojnego i bezpiecznego wypoczynku podczas najbliższych dni.

Gubernator Connecticut
Ned Lamont


Więcej informacji można znaleźć na stronie: ct.gov/coronavirus

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -