wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaUSANowy JorkRośnie rynek pracy w Nowym Jorku

Rośnie rynek pracy w Nowym Jorku

Rosnąca inflacja nadal nie stanęła na drodze sektorowi prywatnemu w stanie Nowy Jork. W maju urósł on o kolejne 27 tys. miejsc pracy. Oznacza to wzrost o 0.3% i nie odbiega od średniego trendu w całym kraju.

W maju w mieście Nowy Jork przybyło 27 tys. nowych miejsc pracy. Fot. Archiwum WEM

Równocześnie najnowsze dane, zaprezentowane w czwartek 16 czerwca przez stanowy Departament Pracy, pokazują, że ogólna stopa bezrobocia w stanie spadła z 4.5% w kwietniu do 4.4% w maju. Nadal pozostaje ona wyższa niż w pozostałej części kraju, dla której w maju wyniosła 3.6%.

Warto zwrócić uwagę, że bezrobocie na terenie miasta Nowy Jork nadal pozostaje wyższe niż w pozostałej części stanu, jako całości. Poza metropolią stopa bezrobocia wynosi 3.1%, co jest wynikiem niezmiennym w porównaniu z kwietniem. Natomiast w samym Nowym Jorku wyniosła ona w maju 6.2%, co jest spadkiem w porównaniu z 6.4% w kwietniu.

Nowy Jork został szczególnie mocno dotknięty przez kryzys gospodarczy, wywołany w 2020 roku przez początek pandemii Covid-19. W jego wyniku ucierpiały głównie branże gastronomiczna, turystyczna i hotelarska. Sytuacja gospodarcza w stanie od miesięcy stale się poprawia. Dla porównania w maju 2021 roku bezrobocie wyniosło 7%.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -