wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaDziałyCiekawostki19 mln dolarów za lunch z Warrenem Buffettem

19 mln dolarów za lunch z Warrenem Buffettem

19 milionów dolarów – taką sumę ktoś jest skłonny zapłacić za prywatny lunch z amerykańskim inwestorem giełdowym, przedsiębiorcą i filantropem, miliarderem Warrenem Buffettem. Spotkanie ma mieć miejsce w nowojorskiej restauracji Smith & Wollensky Steakhouse, termin nie został jeszcze ustalony. Nie jest też znana tożsamość zwycięzcy aukcji, który na razie chce zachować anonimowość.

Warren Buffett to inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop. Jego majątek szacowany jest na ponad 100 miliardów dolarów. Fot. Shutterstock

Coroczną aukcję charytatywną organizuje portal eBay we współpracy z Glide Foundation, organizacją non-profit z siedzibą w San Francisco, zajmującą się walką z ubóstwem, głodem i bezdomnością. Aukcję zapoczątkowała w 2000 roku nieżyjąca już żona Warrena Buffetta – Susie. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Tegoroczna suma jest ponad czterokrotnie wyższa od zwycięskiej oferty opiewającej na ponad 4.5 mln dolarów z 2019 roku, wylicytowanej na ostatniej aukcji przed przerwą z powodu pandemii Covid-19.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -