czwartek, 21 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaReprezentanci Polski zaszczepieni

Reprezentanci Polski zaszczepieni

Po zaszczepieniu grup najbardziej podatnych na największe ryzyko, postanowiliśmy przeznaczyć część szczepionek na naszą kadrę olimpijską i kadrę narodową reprezentującą nas w mistrzostwach Europy – powiedział premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając decyzję o zaszczepieniu przeciw Covid-19 polskich olimpijczyków oraz reprezentacji w piłce nożnej.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z polskimi olimpijczykami w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Fot. premier.gov.pl

Do przyjęcia szczepionki zostało uprawnionych 600 zawodników, którzy są zakwalifikowani na igrzyska lub starają się o kwalifikację, a także około 400 osób ze sztabów. Przełożone z ubiegłego roku igrzyska w Tokio odbędą się w terminie 23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku. Rywalizacja odbywać się będzie w 33 sportach i 339 konkurencjach. Uprawnienia do startu w igrzyskach zdobyło jak dotąd 149 polskich zawodników.

Wiemy doskonale, z jakim wysiłkiem wiąże się przygotowanie do olimpiady. To czasem długie lata ogromnych wysiłków, ćwiczeń i dyscypliny. Zmarnowanie tego byłoby największym błędem – podkreślił Mateusz Morawiecki.

opr. ar

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -