sobota, 24 lipca, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaRusza pilotaż punktów szczepień powszechnych

Rusza pilotaż punktów szczepień powszechnych

Pilotaż punktów szczepień powszechnych rozpocznie się od uruchomienia 16 takich placówek, w każdym województwie po jednej. Docelowo ma być ich 471 w całym kraju. Pierwszy punkt rusza w poniedziałek w Legnicy.

Warszawa, 22.03.2021. Koronawirus w Polsce. Szczepienie przeciw Covid-19 w punkcie szczepień szpitala tymczasowego na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, 22 bm. (rp/doro) PAP/Radek Pietruszka

Początkowo w każdym województwie powstanie jeden punkt szczepień powszechnych – będą funkcjonować w 16 miejscowościach, m.in. w Bydgoszczy, Legnicy, Koszalinie czy Radomsku. Pierwszy z nich rozpocznie działalność w poniedziałek w Legnicy.

W minionym tygodniu szef KPRM Michał Dworczyk mówił, że wydajność takich punktów wynosi „w miejscowościach do 50 tys. minimum 200 szczepień dziennie. W większych miejscowościach powyżej 50 tys. – co najmniej pół tysiąca szczepień”.

W II kwartale powstanie dodatkowych 471 punktów. W tej chwili w Polsce działa ok. 6500 punktów szczepień. Razem z nowopowstałymi będzie ich prawie 7 tys. na terenie całego kraju. Jak informował Dworczyk, „wpłynęło łącznie 686 zgłoszeń z samorządów. Z tych zgłoszeń zakwalifikowano 471 nowych punktów, które spełniają kryteria. One dołączą do 6,5 tys. działających już punktów”. (PAP)

Dorota Stelmaszczyk
dst/ joz/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -