poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyRekordowe czynsze w NJ

Rekordowe czynsze w NJ

Mieszkańcy New Jersey muszą radzić sobie z ekstremalnie wysokimi kosztami najmu mieszkań. Stan zajmuje pod tym względem 7. miejsce w USA.

Stan New Jersey zajął 7. miejsce pod względem najdroższych czynszów w kraju. Fot. Flickr

Jak wynika z nowego raportu National Low Income Housing Coalition, New Jersey pozostaje jednym z najmniej przystępnych cenowo stanów w kraju dla najemców. Zgodnie z danymi, pracownik zarabiający minimalną pensję musiałby pracować 96 godzin tygodniowo, aby móc pozwolić sobie na mieszkanie z dwiema sypialniami.

Wnioski z raportu zaprezentowane zostały w czwartek 29 lipca, podczas briefingu prasowego. Przedstawiła je Staci Berger, prezeska i dyrektorka generalna Housing & Community Development Network of New Jersey. Jak podkreśliła, tymczasowe rozwiązania mieszkaniowe, wprowadzone podczas pandemii – dofinansowania na wynajem w szczególnych wypadkach i moratorium na eksmisje – pomogły najbiedniejszym mieszkańcom stanu. Równocześnie nie wpłynęły na ogromną różnicę między tym, jak powinny wyglądać pensje, by ludzi było stać na czynsz, a tym, co faktycznie zarabiają.

New Jersey zajmuje 7. miejsce w kraju pod względem nieprzystępności kosztów wynajmu. Najemca musi zarabiać tu 31,32 dolarów na godzinę, aby móc pozwolić sobie na mieszkanie z dwiema sypialniami po cenie rynkowej, precyzują dane z raportu.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -