niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutCT będzie szczepić przeciw małpiej ospie

CT będzie szczepić przeciw małpiej ospie

Mieszkańcy Connecticut już niedługo będą mogli skorzystać z oferty jednego z 15 dostępnych na terenie stanu punktów szczepień.

Rosnąca ilość przypadków zakażenia małpią ospą w Connecticut przyczyniła się do udostępnienia szczepionki w 15 punktach na terenie stanu. Fot. Archiwum WEM

Liczba przypadków małpiej ospy wykrytych w Connecticut powoli rośnie. Stanowi prawodawcy nie czekają jednak z decyzjami na rozwój sytuacji – reagują szybko w trosce o zdrowie mieszkańców. Na terenie całego stanu udostępnione zostanie wkrótce 15 miejsc, w których dostępna będzie szczepionka przeciw wirusowy małpiej ospy. Początkowo będzie ona dostępna dla osób z grupy wysokiego ryzyka.

Według danych Centers for Disease Control and Prevention, w czwartek 28 lipca Connecticut posiadało 28 potwierdzonych zarażeń małpią ospą.  Pierwszy przypadek pojawienia się wirusa wykryto 5 lipca. Wszystkie 28 dotychczasowych zakażeń dotyczyło mężczyzn w wieku od 20 do 49 lat. Jak podkreślają urzędnicy ds. zdrowia, niemal każdy z nich identyfikował się jako członek społeczności LGBTQ+. Równocześnie specjaliści zaznaczają, że zakazić się może po prostu każda osoba, która miała kontakt fizyczny z zarażonym małpią ospą. Wirus przenosi się głównie poprzez dotyk, jednak możliwe jest także zarażenie drogą kropelkową.

Linda Estabrook, dyrektor wykonawczy Hartford Gay & Lesbian Health Collective, apeluje o powstrzymanie się od homofobicznych komentarzy, uderzających w społeczność osób LGBTQ+.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -