niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsRekordowa inflacja w MA

Rekordowa inflacja w MA

Nowe dane wskazują, że inflacja na terenie Massachusetts rośnie szybciej niż w pozostałych rejonach kraju.

Koszt benzyny w stanie Massachusetts wzrósł już o ponad 50%. Fot. Archiwum WEM

Rosnąca inflacja daje się we znaki mieszkańcom całych Stanów Zjednoczonych. Niestety, w Massachusetts jest ona odczuwalna szczególnie. Jak wynika z nowych badań, jej poziom w stanie wyprzedza pozostałe rejony kraju. Dane dotyczą kluczowych towarów, takich jak paliwo, używane pojazdy i energia elektryczna. Sytuacja ta budzi nie tylko niezadowolenie mieszkańców, ale i obawy prawodawców – część z nich zaczyna prognozować recesję.

Grupa ponadpartyjnych prawodawców, którzy uczestniczyli w wirtualnej konferencji prasowej na temat badania opublikowanego w środę 27 lipca przez Beacon Hill Institute, finansowanego przez Fundację Fiscal Alliance, zaapelowała do stanowych przywódców o szybkie działania. Miałyby one na celu obniżenie stanowego podatku paliwowego i wprowadzenie rządowych ulg podatkowych.

Jak wynika z badań, w obszarze metropolitalnym Bostonu pięć towarów najbardziej dotkniętych inflacją to benzyna (wzrost ceny o 54%), używane samochody osobowe i ciężarowe (wzrost o 37%), gaz ziemny (wzrost o 27%), usługi transportowe (wzrost o 21%) i energia elektryczna (wzrost o 14,5%).

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -