wtorek, 28 września, 2021

Przystanek Historia

Serwis internetowy przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy portal historyczny Instytutu Pamięci Narodowej. Jest to wirtualna platforma prezentująca często nieznane, oparte często na badaniach regionalnych, ustalenia historyków zajmujących się historią najnowszą. Architektura portalu opiera się na publikowanych codziennie nowych artykułach, do których dołączane są inne materiały w postaci cyfrowej.

Fot. przystanekhistoria.pl

Portal przystanekhistoria.pl podtrzymuje pamięć o ludziach i ich czynach szczególnie ważnych dla historii Polski. Portal jest skierowany przede wszystkim do pasjonatów historii, ale dedykowany jest także nauczycielom i rodzicom, którzy chcą poznać i w ciekawy sposób zaprezentować dzieciom treści historyczne, a także bezpośrednio dzieciom i młodzieży, dla których taki format prezentowanych informacji jest często bardziej przystępny i atrakcyjny niż wiedza książkowa.

Wszystkie treści pogrupowane są dla ułatwienia w grupy tematyczne, dostępne z poziomu intuicyjnej osi czasu. Są też otagowane opracowanymi specjalnie na potrzeby portalu hasłami. Uzupełnieniem jest kalendarium historyczne XX wieku, zawierające charakterystykę ponad 3,5 tys. wydarzeń.

Hasło przewodnie portalu brzmi „wirtualna podróż, prawdziwa historia”.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -