piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościPolskaPrezydium komitetu politycznego PiS o wyprostowaniu relacji z KE

Prezydium komitetu politycznego PiS o wyprostowaniu relacji z KE

Podczas poniedziałkowego prezydium komitetu politycznego PiS rozmawialiśmy o działaniach, które mają wyprostować nasze relacje z Komisją Europejską – powiedział dziennikarzom wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podczas konferencji prasowej w Sejmie, 28 stycznia 2020 r. Fot. Rafał Guz/PAP

W Sejmie dziennikarze pytali we wtorek wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, co było tematem poniedziałkowego posiedzenia prezydium komitetu politycznego PiS.

„Dwa tematy zasadniczo poruszane, pierwszy to sprawa pewnych zmian w rządzie, a drugi to Unia Europejska i działania, które mają, że tak powiem, wyprostować nasze relacje z Komisją Europejską” – poinformował.

„Przedstawiciele naszej totalnej opozycji robią, co mogą, by nam zaszkodzić w Brukseli i to niestety jest bardzo przykre zjawisko” – dodał.

Dopytywany, kiedy należy się spodziewać zmian w rządzie, odpowiedział: „Myślę, że niedługo”.

Pytany z kolei, czy tematem spotkania były też niedzielne protesty w obronie obecności w UE, potwierdził. „Dość to marnie wypadło” – ocenił. „20 tysięcy ludzi zwożonych z całego kraju i z Warszawy, która jest w dużym stopniu bazą wyborczą Platformy, to raczej jest niepowodzenie niż sukces” – dodał Terlecki.

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja w obronie obecności Polski w UE zwołana Donalda Tuska w reakcji na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o UE.

Piotr Śmiłowicz/PAP

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -