czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaSpotkanie premiera z Radą Doradców Politycznych

Spotkanie premiera z Radą Doradców Politycznych

Kilka godzin trwało spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Radą Doradców Politycznych. Omawiano m.in. wsparcie dla rolników i kryzys energetyczny w Europie. Szef rządu określił dyskusję jako ciekawą i wyraził przekonanie, że zaprocentuje dobrymi decyzjami.

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczy w panelu dyskusyjnym „Europa: kierunek odbudowa” trzeciego dnia XXX edycji Forum Ekonomicznego w Karpaczu, 9 września. Fot. Darek Delmanowicz/PAP

„Aż kilka godzin trwało moje spotkanie z kluczowym ciałem doradczym Rządu: Radą Doradców Politycznych. Ostatnio naprawdę dużo się dzieje, i w kraju i za granicą, dlatego dyskusja była naprawdę ciekawa” – przekazał w mediach społecznościowych premier Morawiecki.

Najważniejsze – jak dodał – w mijającym tygodniu są działania rządu wspierające polskich rolników i obszary wiejskie. „To nasze siedem kluczowych zmian w ramach Polskiego Ładu dla polskiej wsi i poświęciliśmy mu sporo czasu” – wskazał.

„Długo rozmawialiśmy także o naszej strategii gospodarczej w kontekście obecnego kryzysu energetycznego w Europie. Jestem wdzięczny za wszystkie głosy w tej dyskusji. Jestem przekonany, że wkrótce zaprocentuje ona dobrymi decyzjami” – ocenił szef rządu.

Rada Doradców Politycznych przy Prezesie Rady Ministrów powstała w marcu br., w jej skład wchodzą m.in. działacze Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Katarzyna Lechowicz-Dyl/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -