sobota, 23 września, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsPrawo jazdy dla nieudokumentowanych imigrantów

Prawo jazdy dla nieudokumentowanych imigrantów

W efekcie listopadowego głosowania Registry of Motor Vehicles opublikowało wstępne zalecenia i zapowiedziało spotkanie, które ma się odbyć już 2 grudnia, a którego celem będzie omówienie zmian koniecznych do wprowadzenia prawa.

Szacuje się, że o prawo jazdy w Massachusetts ubiegać się będzie między 45 a 85 tys. nieudokumentowanych mieszkańców stanu. Fot. Archiwum WEM

Nowe przepisy zakładają konieczność potwierdzenia – dwoma dokumentami – tożsamości osoby ubiegającej się o prawo jazdy bez statusu prawnego. Ponadto wnioskodawcy będą musieli udostępnić swój numer ubezpieczenia społecznego (jeśli kiedykolwiek go posiadali), dowód odmowy nadania numeru SSN lub poświadczone notarialnie zaświadczenie, że nigdy nie otrzymali numeru.

RMV ma niecałe osiem miesięcy na przygotowanie się do wejścia w życie nowego prawa. MassBudget oszacował, że w ciągu najbliższych trzech lat o uprawienia będzie się ubiegało od 45,000 do 85,000 osób. Massachusetts jest 17. stanem, który uchwalił ustawę rozszerzającą dostęp do prawa jazdy dla nieudokumentowanych imigrantów.

Ustawa, po uchwaleniu przez stanową legislaturę, poddana była pod referendum w listopadowych wyborach dzięki działaniom osób sprzeciwiającym się jej. Ostatecznie mieszkańcy stanu zagłosowali za wejściem ustawy w życie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -