poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsUroczyste wprowadzenie relikwii św. Faustyny do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian...

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Faustyny do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard

Św. Faustyna Kowalska przyszła na świat 25 sierpnia 1905 roku jako trzecie z dziesięciorga dzieci w rodzinie Marianny i Stanisława Kowalskich, rolników ze wsi Głogowiec. W wieku 20 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zmarła w październiku 1938 r., jednak wcześniej to właśnie ta niepozorna zakonnica stała się posłanniczką Bożego Miłosierdzia. Teraz relikwiarz z doczesną cząstką św. siostry Faustyny trafił do polskiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard.

Uroczyste wprowadzenie relikwii do świątyni miało miejsce 3 maja. Relikwia stanowi cząstkę habitu świętej, w którym została pochowana, i została przywieziona do USA przez proboszcza polskiej parafii w Indian Orchard ks. Piotra Calika, który również celebrował uroczyste nabożeństwo i dokonał zawierzenia wspólnoty parafialnej Apostołce Bożego Miłosierdzia. Uroczystość poprzedzona była odbywającymi się przez kilka dni polsko-angielskimi mszami świętymi, podczas których odmawiano koronkę do Bożego Miłosierdzia, a kazania poświęcone były temu kultowi i jego znaczeniu dla Polski i świata.

JS
Fot. facebook.com/sobotniaszkolaio – Dariusz Robak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -