poniedziałek, 17 maja, 2021
Strona głównaUSAConnecticutPonad milion zapisało się na ubezpieczenie przez Access Health CT

Ponad milion zapisało się na ubezpieczenie przez Access Health CT

Fot. archiwum WEM

Access Health CT to oficjalny rynek ubezpieczeń zdrowotnych w Connecticut, w ramach którego można porównać warunki i wybrać najkorzystniejszy dla siebie plan ubezpieczeniowy. W okresie otwartych zapisów z możliwości ubezpieczenia w ramach systemu Access Health CT skorzystało ponad milion mieszkańców Connecticut, w tym 116,500 osób skorzystało z planu HUSKY (Medicaid/Children’s Health Insurance Program lub CHIP), co oznacza wzrost o 16% w porównaniu z rokiem 2019.

Ten rok był wyjątkowo trudny ze względu na pandemię COVID-19, z czym wiązały się takie sytuacje jak utrata pracy i wzrost liczby osób nieubezpieczonych. W ciągu otwartego okienka zapisowego prawie 105 tys. osób skorzystało z okazji, żeby zapisać się na kwalifikowane plany zdrowotne, a liczba ubezpieczonych w ramach programu HUSKY wyniosła 116,500 osób, co jest bezprecedensowym wzrostem – twierdzi James Michel, dyrektor generalny Access Health CT.

W trakcie otwartych zapisów AHTC odnotowało również znaczący, aż 40%, wzrost ruchu w internecie, co zapewne związane było z ponad 36 wirtualnymi targami rekrutacyjnymi, a ponad 1,000 osób skorzystało z możliwości osobistego odwiedzenia punktu zapisów, by uzyskać pomoc w wyborze i zapisaniu się na ubezpieczenie.

Jeśli ktoś nie zdążył się ubezpieczyć, nadal jest na to szansa. Mieszkańcy CT mogą się ubezpieczyć w każdej chwili, jeśli zmieniła się ich sytuacja życiowa wskutek utraty pracy, przeprowadzki z innego stanu, zawarcia związku małżeńskiego lub ukończenia 26. roku życia.

opr. JLS


Gdzie można uzyskać pomoc i więcej informacji?

Online: AccessHealthCT.com (Live chat: AccessHealthCT.com – należy kliknąć ikonkę „Live Chat”)

Telefonicznie: 1-855-805-4325, od pon. do pt. w godz. 8 AM – 4 PM

Osobiście, w punktach:

  • Project Access New Haven, 63 York Street, New Haven, CT
  • Community Renewal Team, 330 Market Street,  Hartford, CT
spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -