sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaUSAConnecticutPonad milion zapisało się na ubezpieczenie przez Access Health CT

Ponad milion zapisało się na ubezpieczenie przez Access Health CT

Access Health CT to oficjalny rynek ubezpieczeń zdrowotnych w Connecticut. Fot. archiwum WEM

Access Health CT to oficjalny rynek ubezpieczeń zdrowotnych w Connecticut, w ramach którego można porównać warunki i wybrać najkorzystniejszy dla siebie plan ubezpieczeniowy. W okresie otwartych zapisów z możliwości ubezpieczenia w ramach systemu Access Health CT skorzystało ponad milion mieszkańców Connecticut, w tym 116,500 osób skorzystało z planu HUSKY (Medicaid/Children’s Health Insurance Program lub CHIP), co oznacza wzrost o 16% w porównaniu z rokiem 2019.

Ten rok był wyjątkowo trudny ze względu na pandemię COVID-19, z czym wiązały się takie sytuacje jak utrata pracy i wzrost liczby osób nieubezpieczonych. W ciągu otwartego okienka zapisowego prawie 105 tys. osób skorzystało z okazji, żeby zapisać się na kwalifikowane plany zdrowotne, a liczba ubezpieczonych w ramach programu HUSKY wyniosła 116,500 osób, co jest bezprecedensowym wzrostem – twierdzi James Michel, dyrektor generalny Access Health CT.

W trakcie otwartych zapisów AHTC odnotowało również znaczący, aż 40%, wzrost ruchu w internecie, co zapewne związane było z ponad 36 wirtualnymi targami rekrutacyjnymi, a ponad 1,000 osób skorzystało z możliwości osobistego odwiedzenia punktu zapisów, by uzyskać pomoc w wyborze i zapisaniu się na ubezpieczenie.

Jeśli ktoś nie zdążył się ubezpieczyć, nadal jest na to szansa. Mieszkańcy CT mogą się ubezpieczyć w każdej chwili, jeśli zmieniła się ich sytuacja życiowa wskutek utraty pracy, przeprowadzki z innego stanu, zawarcia związku małżeńskiego lub ukończenia 26. roku życia.

opr. JLS


Gdzie można uzyskać pomoc i więcej informacji?

Online: AccessHealthCT.com (Live chat: AccessHealthCT.com – należy kliknąć ikonkę „Live Chat”)

Telefonicznie: 1-855-805-4325, od pon. do pt. w godz. 8 AM – 4 PM

Osobiście, w punktach:

  • Project Access New Haven, 63 York Street, New Haven, CT
  • Community Renewal Team, 330 Market Street,  Hartford, CT
spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -