sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaPolonijne Mistrzostwa Świata w Golfie – Polonia Open

Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie – Polonia Open

Turniej golfowy Polonia Open by Żywiec już na stałe wpisał się w kalendarz polonijnych wydarzeń na Florydzie. Tegoroczna, już 24. edycja Polonijnych Mistrzostw Świata w Golfie – Polonia Open odbyła się w dniach 12-16 marca. Tym razem polem golfowych zmagań był Innisbrook Golf Resort.

Impreza ma swe korzenie jeszcze w drugiej połowie lat 90., choć po raz pierwszy turniej Polonia Open został zorganizowany w 2001 roku przez grupę polsko-amerykańskich miłośników sportu związanych z nowojorskim Riverdale Tennis i Polish American Golf Association (PAGA). Początkowo była to przede wszystkim impreza tenisowa, skupiająca znanych zawodników. Jednak towarzyszące jej rozgrywki golfowe odgrywały coraz ważniejszą rolę, by po dwóch latach zyskać równorzędny status. W 2004 roku turniej golfowy zgromadził liczbę aż 120 graczy. Od tego czasu impreza co roku gromadzi liczne grono miłośników tego sportu, wśród których są też znani polscy sportowcy i artyści.

Również w tym roku na Florydę przybyło sporo golfistów, dla których udział w turnieju był okazją nie tylko do realizacji swej sportowej pasji, ale również do spotkania z podzielającymi to zamiłowanie znajomymi z różnych zakątków USA, a także do nawiązania nowych kontaktów.

Turniej zwieńczył elegancki bankiet, który odbył się w piątkowy wieczór 15 marca. Podczas bankietu zostały wręczone medale i nagrody zwycięzcom rozgrywek.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie: www.poloniaopen.com.

JLS
Fot. Polonia Open

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -