sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaAleksandra Karkowska odwiedziła Polską Szkołę Sobotnią im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie

Aleksandra Karkowska odwiedziła Polską Szkołę Sobotnią im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie

Aleksandra Karkowska urodziła się i wychowała w Elblągu, ale od ponad 20 lat mieszka w Warszawie. Z wykształcenia ekonomistka, przez kilkanaście lat pracowała dla międzynarodowych korporacji w Polsce i za granicą, gdzie wdrażała nowe procedury organizacyjne. Kocha podróże, fotografie, książki. W wolnych chwilach maluje i… pisze książki.

Aleksandra Karkowska odwiedziła Polską Szkołę Sobotnią im. M. Kopernika w Sarasocie  9 marca. Fot. Archiwum szkoły

Kilka lat temu razem z Barbarą Caillot założyła Oficynę Wydawniczą Oryginały, pod egidą której ukazały się międzypokoleniowe książki ich autorstwa: „Banany z cukru pudru” i „Na Giewont się patrzy” oraz seria interakcyjnych zeszytów „Babciu! Dziadku! Proszę opowiedz mi!”, „Notatnik wakacyjny”, „Na Gwiazdkę”, „Zeszyt tatrzański”, a także zeszytu o historii statku M/S Batory. W 2019 r. ukazała się kolejna książka „Marsz, marsz Batory” zawierająca wspomnienia osób płynących na emigrację na pokładzie tego legendarnego statku.

W sobotę, 9 marca, Aleksandra Karkowska odwiedziła Polską Szkołę Sobotnią im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie. Zaprezentowała uczniom swoje książki, chętnie odpowiadała na pytania i podpisywała swoje książki. Było to ciekawe i wartościowe spotkanie, zarówno dla dzieci, jak i dla kadry nauczycielskiej.

JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -