niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałyRaporty SpecjalnePolonia wsparła protest ukraińskiej społeczności w Chicago przeciwko rosyjskiej agresji

Polonia wsparła protest ukraińskiej społeczności w Chicago przeciwko rosyjskiej agresji

W niedzielę, 9 stycznia, w centrum Chicago odbyła się akcja wspierająca Ukrainę, zorganizowana przez Ukrainian Congress Committee of America, Illinois Division.

W niedzielę, 9 stycznia, w centrum Chicago odbyła się manifestacja poparcia dla Ukrainy. Fot. facebook.com/UKRinChicago

W akcji wzięli udział kongresmeni z Illinois oraz przedstawiciele społeczności ukraińskiej, białoruskiej, estońskiej, kazachskiej, litewskiej, łotewskiej, a także grupa lokalnej Polonii. Konsul Generalny Ukrainy w Chicago Siergiej Koledov podziękował społeczności ukraińskiej i przyjaciołom Ukrainy za wsparcie, a także namawiał do aktywnej współpracy z przedstawicielami władz lokalnych, aby promować i chronić interesy Ukrainy.

Kongresmeni Partii Demokratycznej: Danny Davis i Mike Quigley byli obecni na proteście i zabrali głos, apelując o okazanie poparcia Ukrainie i wzywając do powstrzymania agresji rosyjskiej, natomiast Raja Krishnamurti wysłał list poparcia.

Organizatorem demonstracji na placu przed Water Tower Place był Ukrainian Congress Commitee of Illinois Division. Fot. facebook.com/UKRinChicago

Wsparcie społeczności ukraińskiej okazała również Polonia, którą sytuacja na pograniczu ukraińsko-rosyjskim bardzo niepokoi. – Wszyscy musimy być jednością. Nasza społeczność jest razem z Wami (Ukraińcami – red.) – powiedział prezydent Kongresu Polsko-Amerykańskiego Frank Spula.

WEM

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -