środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaNew JerseyDzień Babci i Dziadka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

Dzień Babci i Dziadka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

16 stycznia w Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, połączona z pasowaniem uczniów. Dyrektor Anna Tracz powitała zaproszonych gości, zaprosiła do odśpiewania hymnu, a następnie poprosiła uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawczynią Kingą Dobrzański o występ i przywitanie młodszych koleżanek i kolegi. Uczniowie Marty Kirkickiej i Marioli Tarkowski kolejno wypowiadali rotę ślubowania i zostali uroczyście włączeni do grona uczniów.

Kolejnym punktem programu było świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Wnukowie przedstawili program artystyczny: inscenizację bajki Rzepka J. Tuwima – narratorem była Kamila Misztela z kl. IV oraz taniec Babuszki. Towarzyszył im śmiech i oklaski, a uczniowie odegrali swoje role w pełnym skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem. Po raz kolejny okazało się, że polska poezja nie ma sobie równych, a reżyseria Ani Iwaszkowskiej i dekoracje Marty Kirkickiej przemówiły do wszystkich pokoleń obecnych na akademii.

Następnie prowadzące, Kinga Dobrzański i Mariola Tarkowski, zaprosiły babcie i dziadków do wspólnych gier i zabaw – tańce, dekorowanie ciasteczek, zagadki i w końcu poczęstunek wprowadziły wszystkich w bardzo radosne nastroje. W czasie uroczystości o oprawę muzyczną zadbał Krzysztof Tokarski. Starsi uczniowie serwowali słodycze, owoce, napoje, starali się sumiennie spełniać rolę kelnerów i wychowanków, którzy z uśmiechem próbują odwdzięczyć się naszym seniorom za wszystko, co ci robili dla nich przez długie lata.

Na zakończenie uroczystości wnukowie podarowali babciom i dziadkom oraz obecnym gościom upominki i wyhodowane roślinki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a dzieci poprzez wierszyki, piosenki i taniec mogły okazać miłość zebranym babciom i dziadkom. Niezmiernie cieszy zaangażowanie rodziców i nauczycieli, bo to właśnie w taki sposób i wspólnie możemy przekazywać nasze tradycje i kulturę. Relację w formie nagrania z tego dnia można obejrzeć na YouTube na profilu Krzysztofa Barczyka.

Ewelina Bigos, opr. WEM
Fot. Elżbieta Wszędyrówna

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -