sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyDzień Babci i Dziadka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

Dzień Babci i Dziadka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

16 stycznia w Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, połączona z pasowaniem uczniów. Dyrektor Anna Tracz powitała zaproszonych gości, zaprosiła do odśpiewania hymnu, a następnie poprosiła uczniów klasy trzeciej wraz z wychowawczynią Kingą Dobrzański o występ i przywitanie młodszych koleżanek i kolegi. Uczniowie Marty Kirkickiej i Marioli Tarkowski kolejno wypowiadali rotę ślubowania i zostali uroczyście włączeni do grona uczniów.

Kolejnym punktem programu było świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Wnukowie przedstawili program artystyczny: inscenizację bajki Rzepka J. Tuwima – narratorem była Kamila Misztela z kl. IV oraz taniec Babuszki. Towarzyszył im śmiech i oklaski, a uczniowie odegrali swoje role w pełnym skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem. Po raz kolejny okazało się, że polska poezja nie ma sobie równych, a reżyseria Ani Iwaszkowskiej i dekoracje Marty Kirkickiej przemówiły do wszystkich pokoleń obecnych na akademii.

Następnie prowadzące, Kinga Dobrzański i Mariola Tarkowski, zaprosiły babcie i dziadków do wspólnych gier i zabaw – tańce, dekorowanie ciasteczek, zagadki i w końcu poczęstunek wprowadziły wszystkich w bardzo radosne nastroje. W czasie uroczystości o oprawę muzyczną zadbał Krzysztof Tokarski. Starsi uczniowie serwowali słodycze, owoce, napoje, starali się sumiennie spełniać rolę kelnerów i wychowanków, którzy z uśmiechem próbują odwdzięczyć się naszym seniorom za wszystko, co ci robili dla nich przez długie lata.

Na zakończenie uroczystości wnukowie podarowali babciom i dziadkom oraz obecnym gościom upominki i wyhodowane roślinki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a dzieci poprzez wierszyki, piosenki i taniec mogły okazać miłość zebranym babciom i dziadkom. Niezmiernie cieszy zaangażowanie rodziców i nauczycieli, bo to właśnie w taki sposób i wspólnie możemy przekazywać nasze tradycje i kulturę. Relację w formie nagrania z tego dnia można obejrzeć na YouTube na profilu Krzysztofa Barczyka.

Ewelina Bigos, opr. WEM
Fot. Elżbieta Wszędyrówna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -