niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSAConnecticutPizza zostanie oficjalnym daniem Connecticut?

Pizza zostanie oficjalnym daniem Connecticut?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich pizzożerców z Connecticut. Stanowi prawodawcy postanowili wyjątkowo poważnie potraktować temat przysmaku o włoskich korzeniach i powrócić do prac nad dotyczącą go legislacją. Zgodnie z projektem pizza miałaby zostać uznana za oficjalne danie Connecticut. Przysmak dołączyłby tym samym do długiej listy stanowych symboli.

New Haven słynie między innymi z pizzerii, jakie znajdują się we włoskiej dzielnicy miasta, których pizze mogą stać się oficjalnym daniem stanu Connecticut. Fot. Flickr

Dlaczego akurat pizza? Jak w proponowanym projekcie ustawy deklarują prawodawcy, danie zajmuje szczególne miejsce zarówno w stanowej gospodarce, jak i kuchni. Przykładem może być tu New Haven, uznawane za centrum miłośników włoskiego przysmaku. To właśnie stąd wywodzą się kultowe pizzerie, jak Modern Apizza, Sally’s Apizza i Frank Pepe Pizzeria Napoletana. Wszystkie zapracowały swoimi wspaniałymi plackami na uznanie zarówno na rynku lokalnym, jak i krajowym.

Tym, co wyróżnia regionalną pizzę w Connecticut, jest jej styl. „Apizza” to przysmak dostępny jedynie w rejonie New Haven. Jest to pizza na cienkim cieście, wypiekana w piecu opalanym węglem. To właśnie ona miałaby zostać oficjalnie uznana stanowym daniem Connecticut. Prace nad ustawą rozpoczęły się w 2021 roku. Ustawa została powszechnie zaakceptowana przez stanowych ustawodawców. Jej projekt przeszedł przez Izbę Stanową prawie jednogłośnie, ale nigdy nie trafił do Senatu. Teraz ma swoją drugą szansę. Ustawodawcy zdecydują, czy pizza zostanie oficjalnym daniem stanowym Connecticut.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -