wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaDziałySportPierwsze złoto dla Polski w Tokio!

Pierwsze złoto dla Polski w Tokio!

Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów, w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński w genialnym stylu wygrała finał, bijąc rekord Europy i rekord olimpijski. Dystans pokonali w czasie 3:09,87. Biegacze tym samym zdobyli pierwszy złoty medal dla Polski podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Polska sztafeta mieszana zwyciężyła bieg, nie tylko zdobywając złoty medal olimpijski, ale też pobijając przy tym rekordy olimpijski i Europy. Fot. PAP

Chwilę po wygranej zaczęły się pojawiać pierwsze gratulacje. Wśród osób, które jako pierwsze skomentowały niesamowity wynik biegaczy, był prezydent Polski. „Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4×400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord Europy pobite! Radość i duma!” – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Medal wywalczony przez lekkoatletów jest pierwszym złotym, ale drugim zdobytym przez reprezentację biało-czerwonych w Tokio – trzy dni wcześniej drugie miejsce w wyścigu czwórek podwójnych wywalczyły polskie wioślarki: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann, zdobywając srebro.