piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySport12-letni Józef Krasowski najmłodszym polskim mistrzem świata

12-letni Józef Krasowski najmłodszym polskim mistrzem świata

12-letni Józef Krasowski z klubu żeglarskiego Sail & Ski Klub Warszawa został mistrzem świata do lat 13 w klasie O’pen Skiff. Mistrzostwa świata rozegrane zostały w trzecim tygodniu lipca na Sardynii we Włoszech. Brązowy medal wywalczyła Daria Pedowska (Olsztyński Klub Żeglarski). W pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze jeden reprezentant Polski – na miejscu 9. sklasyfikowany został Antoni Brzozowski (Sail&Ski Warszawa).

Mistrzostwa rozegrane zostały na Sardynii we Włoszech. Józef Krasowski zdobył złoty medal w kategorii do lat 13 w klasie O’pen Skiff. Fot. Polski Związek Żeglarski

Józef Krasowski od początku regat spisywał się znakomicie. Prowadzenie objął już po pierwszych wyścigach, a ostatecznie z 14 startów wygrał aż 10. Srebrnego medalistę, Włocha Matteo Attolico, wyprzedził aż 36 punktów.

To był mój trzeci wyjazd zagraniczny, pierwszy na imprezę rangi mistrzowskiej. Przed mistrzostwami świata startowałem w mistrzostwach Polski U13, U15 i w sprintach. To był dla mnie dobry trening. Pływam od czterech lat, aktualnie oprócz O’pen Skiffa pływam jeszcze na Optymiście i na klasie 29er. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie przez cały czas, trzymali kciuki oraz mojemu trenerowi, który przygotował mnie do tego startu – mówi Józef Krasowski.

Zwyciężając, 12-latek został najmłodszym mistrzem świata w historii polskiego sportu.