sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaPielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

Rodzina Radia Maryja z Kanady i Stanów Zjednoczonych pielgrzymowała 3 lipca br. do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie w Nowym Jorku.

Fot. Archiwum parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie

W tym roku modlitewnemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Z Maryją posłani w pokoju”. Nawiązuje ono do obecnej wojny w Ukrainie i zagrożenia wojennego dla całego świata. Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta msza św., której przewodniczył bp Ignacy Dec. Bp Dec wygłosił też homilię, podczas której zwrócił uwagę, że katolicy wobec wielu zagrożeń, jakie niesie za sobą ideologiczna wojna, mają wiele do zrobienia. – Jest wielką potrzebą czasu, by demaskować wszelkie ideologie i utopie, które wynikają z błędnej antropologii i zmierzają do tragedii naszych rodzin, małżeństw oraz narodu. Przypomnijmy, że wielkie cywilizacje, potęgi państwowe i światowe upadały wtedy, gdy upadała rodzina – wyjaśnił bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

Fot. Archiwum parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie

W Amerykańskiej Częstochowie obecny był również o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja i TV Trwam. – Wyobraźcie sobie, że cała Polonia i Polacy w Polsce i na świecie mówią różaniec. Wyobrażacie sobie, jaka to jest siła. Piekło padnie. Trzeba to rozszerzyć, żeby ludzie byli bardziej światli i nie dali się manipulować. Dlatego są również inne audycje obejmujące całego człowieka – mówił o. Tadeusz Rydzyk do zgromadzonych w sanktuarium.

Fot. Archiwum parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie

W pielgrzymce Rodziny Radia Maryja wziął też udział Andrzej Ryczek, projektant i główny architekt Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które powstało w Toruniu. – To jest forma podarunku od ojczyzny i od Boga, że można taki obiekt wykonać po latach zwykłej pracy architekta w Ameryce – stwierdził Andrzej Ryczek.

Najważniejsze, że jesteśmy razem jako jedna, wielka Boża rodzina. Rodzina wspierana orędownictwem Maryi – naszej ukochanej Matki – podsumował to spotkanie o. Marcin Ćwierz OSPPE, przeor klasztoru ojców paulinów w Doylestown w Pensylwanii.

opr. WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -