piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkNoc Muzeów w Instytucie Piłsudskiego

Noc Muzeów w Instytucie Piłsudskiego

10 czerwca w Instytucie Józefa Piłsudskiego odbyła się V edycja Nocy Muzeów. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „W służbie polskiej dyplomacji”.

Gościem wieczoru był ambasador Krzysztof Szczerski, który wygłosił wykład pt. „Dyplomacja czasów wojny”. Fot. Piłsudski.org

Spotkanie rozpoczęła prezes Instytutu dr Iwona Korga, która zaprezentowała kolekcje archiwalne polskich ambasadorów okresu II Rzeczypospolitej, takich jak Juliusz Łukasiewicz, Józef Lipski i Michał Sokolnicki. Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć m.in. paszport dyplomatyczny ambasadora Michała Sokolnickiego z 11 lutego 1919 roku czy notatnik ambasadora Józefa Lipskiego z 1932 roku.

Gościem wieczoru był ambasador Krzysztof Szczerski, stały przedstawiciel RP przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku, który wygłosił wykład pt. „Dyplomacja czasów wojny”. Stwierdził, iż wojna zawsze jest porażką dyplomacji, odniósł się także do aktualnie trwającej wojny w Ukrainie. Po wykładzie ambasador Szczerski chętnie odpowiadał na padające z sali pytania.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -