piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaNew JerseyKiermasz w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Lakewood

Kiermasz w parafii Matki Bożej z Guadalupe w Lakewood

25 czerwca na parkingu przy kościele Holy Family w Lakewood, NJ odbył się parafialny kiermasz. Było to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w parafii, jednak organizacja przebiegła sprawnie, a frekwencja dopisała – pojawiło się wiele osób, zarówno z polonijnego środowiska, jak i z pozostałych grup etnicznych współtworzących parafialną wspólnotę.

Kiermasz to jedna z form pomocy naszej parafii – wyjaśnia pani Maria, jedna z parafianek. Rodzice i młodzież z polskiej szkoły zorganizowali polskie stoisko, na którym za symboliczne sumy sprzedawane były zabawki, a zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na pomoc potrzebującym ukraińskim dzieciom.

Kiermasz był też okazją do spotkania ze znajomymi. Można było nie tylko kupić ciekawe rzeczy, ale też zjeść smaczne potrawy, m.in. z kuchni hiszpańskiej. Zadbano również o atrakcje dla najmłodszych – dzieci radośnie spędzały czas bawiąc się w dmuchanych zamkach, chętnie też korzystały z możliwości ozdobienia twarzy kolorowymi malunkami.

Młodzież z kolei wykorzystała okazję, by porozmawiać z policjantami, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników kiermaszu. – Nigdy wcześniej nie siedzieliśmy na policyjnym motocyklu ani w policyjnym aucie – stwierdzili Oliver, Jessica i Daria, wyraźnie zafascynowani policyjnym sprzętem.

Jesteśmy wdzięczni proboszczowi ks. Guilherme A. Andrino, że zorganizował kiermasz i mamy nadzieję że będzie następny – podsumowuje parafianka Ela

 A już wkrótce – w sobotę, 16 lipca – w parafii odbędzie się kolejne wydarzenie – wspólny obiad „Pig Roast”. Zainteresowani udziałem proszeni są o kontakt pod numerem tel. (732) 363-0139, pod którym można kupić bilet.

opr. WEM
Fot. Archiwum parafii

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -