środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutNagrody im. Anny-Mae Maglaty przyznane

Nagrody im. Anny-Mae Maglaty przyznane

Polski Klub Kulturalny Greater Hartford, Inc. (PCCGH) ogłosił nazwiska zwycięzców 2. edycji konkursu literackiego im. Anny-Mae Maglaty. Konkurs został nazwany na cześć wieloletniej członkini Klubu – Anny-Mae Maglaty – oddanej i cenionej pedagog, która wierzyła w moc słowa pisanego, a także w umiejętności uczniów, których uczyła.

Od lewej: zdobywczynie drugiego miejsca Klaudia Beatty i Maja Sejdor oraz zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Sabina Urbanska. Fot. Archiwum PCCGH

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu zajęła Sabina Urbanska, na miejscu drugim uplasowały się ex aequo Klaudia Beatty i Maja Sejdor. Wszystkie trzy laureatki są uczennicami Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford, która jest najstarszą polską szkołą w Connecticut.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać esej w języku polskim na temat: „Która z polskich tradycji jest dla Ciebie najważniejsza i najciekawsza?”. Zwycięskie eseje zostaną przetłumaczone na język angielski i opublikowane na stronie www.polishculturalclub.org.

Laureatki otrzymały nagrody pieniężne, które wręczyła wiceprezes Polskiego Klubu Kulturalnego Greater Hartford Ursula Brodowicz.

opr. WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -