sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyPieczesz w domu? Możesz sprzedawać!

Pieczesz w domu? Możesz sprzedawać!

Po ponad dekadzie sporów zarówno w stanowym parlamencie, jak i w sądzie, New Jersey ostatecznie na początku października zniosło zakaz sprzedaży domowych wypieków. Wcześniej New Jersey było jedynym stanem w kraju, w którym nielegalne było sprzedawanie ciasta, ciasteczek i innych wypieków, jeśli powstawały one w prywatnym domu. Za postępowanie wbrew temu zakazowi groziła grzywna w wysokości do 1000 USD.

Od października w New Jersey dozwolone jest sprzedawanie domowych wypieków. Fot. Archiwum WEM

Ci, którzy nie chcieli prowadzić piekarni na czarnym rynku, byli zmuszeni do budowy lub wynajęcia komercyjnej kuchni, uiszczania wielu opłat jako „detaliczny zakład handlowy” i przestrzegania setek przepisów. To zdecydowanie nie ułatwiało rozpoczęcia własnej działalności.

Zgodnie z nowymi przepisami osoby chcące rozkręcić biznes sprzedawania domowych wypieków będą się musiały ograniczyć do ustalonej listy 18 kategorii żywności, w tym wypieków, dżemów i galaretek, suszonych ziół, suszonego makaronu, krówek i muesli. Każdy, kto chciałby sprzedać rzeczy spoza listy, będzie musiał najpierw złożyć pisemny wniosek o wydanie pozwolenia.

Zatwierdzone produkty z wspomnianej listy mogą być sprzedawane na targach rolniczych, imprezach, z domu i online; dozwolone są również dostawy. Zabroniona pozostaje jednak sprzedaż za pośrednictwem punktów sprzedaży detalicznej (takich jak sklepy spożywcze lub restauracje) lub poza granice stanu.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -