piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaUSAConnecticutConnecticut na 1. miejscu pod względem szczepień dzieci

Connecticut na 1. miejscu pod względem szczepień dzieci

Wg nowo opublikowanego raportu przez CDC, stan Connecticut jest na czołowym miejscu w całym kraju pod względem ilości zaszczepionych dzieci. Raport dotyczy dzieci zaszczepionych między 2018 a 2020 rokiem na wszystkie rekomendowane przez służby zdrowia szczepionki i nie uwzględnia szczepień przeciwko Covid-19, które nie były w tym czasie jeszcze dostępne. W całym stanie obecnie zaszczepionych jest 80.2% dzieci, prawie o 10% więcej niż krajowa średnia, i pół procenta więcej niż średnia w całej Nowej Anglii.

Ponad 80% dzieci w Connecticut otrzymało wszystkie szczepienia rekomendowane dla swojego wieku. Fot. Archiwum WEM

Gubernator stanu Ned Lamont podkreślił zasługi wielu rządowych i prywatnych instytucji, dzięki którym Connecticut znalazło się na samym szczycie listy. Podziękował też stanowemu departamentowi zdrowia, departamentowi usług społecznych oraz lekarzom, którzy dzięki popularyzowaniu szczepionek „chronią zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci”, jak mówił gubernator.

W Connecticut funkcjonuje ogólnostanowy system CT WIZ, dzięki któremu nie tylko pediatrzy, ale również miejskie urzędy zdrowia oraz szkoły mogą sprawdzić, czy dane dziecko otrzymało rekomendowane szczepienia. Mieszkańcy Connecticut, którzy nie mają ubezpieczenia medycznego bądź ich ubezpieczenie nie pokrywa szczepień, mogą skorzystać z federalnego programu, który pokrywa koszt szczepień, jeżeli rodzina spełnia pewne warunki dochodowe.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -