piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutOgłoszono nazwiska laureatów stypendium im. ks. Edwarda Zyskowskiego

Ogłoszono nazwiska laureatów stypendium im. ks. Edwarda Zyskowskiego

W niedzielę, 20 czerwca, podczas mszy św. odprawionej w kościele św. Cyryla i Metodego w Hartford, ogłoszono nazwiska tegorocznych laureatów stypendium im. ks. Edwarda Zyskowskiego, przyznawanego przez Gildię Kobiet działającą przy parafii św. Cyryla i Metodego w Hartford.

Przedni rząd: ks. Adam Hurbańczuk i stypendyści: Dominic Zuccalo, Olivia Zbikowski, Janelle Stefanski; tylny rząd: Zosia Bieniek (sponsor), członkinie komisji stypendialnej: Virginia Pudlo, Cheryl Pietrycha, Wiesia Rozynski, Teresa Wlaz i Janina Mazan (sponsorzy). Fot. Fran Pudło

Sylwetki stypendystów przedstawiła zgromadzonym przewodnicząca komisji stypendialnej Virginia Pudło, wspomagana przez członków komisji Cheryl Pietrycha i Wiesię Różyński. Natomiast proboszcz polskiej parafii w Hartford ks. Adam Hurbańczuk wręczył stypendystom czeki i wygłosił skierowane do nich inspirujące przemówienie.

Stypendia otrzymali:

Jessica Szaro, która jesienią podejmie studia na University of Illinois Urban-Champaign. Jessica chce zostać weterynarzem i specjalizować się w medycynie zoologicznej, wspierając ochronę dzikiej przyrody i naturalnych siedlisk. Biegle zna język polski, od 3. roku życia jest członkiem ZHP, a także kierownikiem i doradcą obozowym. Jest wolontariuszką w parafii św. Cyryla i Metodego w Hartford jako asystentka nauczyciela w programie CCD, a także jest ministrantką. Jessica jest także utalentowaną tancerką i asystentką nauczyciela tańca.

Jessica Szaro. Fot. Fran Pudło

Janelle Stefanski, która jesienią będzie studiować biologię na University of Hartford. Janelle w wieku 3 lat wstąpiła do Polsko-Amerykańskiej Organizacji Harcerskiej ZHP i została liderką dzieci w wieku 6-11 lat. Od 5. roku życia uczęszczała do Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford, gdzie została mianowana asystentką nauczyciela. Jest zaangażowana w program CCD w parafii św. Cyryla i Metodego i jest nauczycielem pomocniczym dla drugoklasistów. Pomaganie dzieciom w nauce i rozwoju, a także nauczanie polskiej kultury jest czymś, z czego Janelle jest bardzo dumna.

Oliwia Zbikowski, która jesienią zacznie studiować pielęgniarstwo na Central Connecticut State University. W bardzo młodym wieku wstąpiła do Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford, aby dowiedzieć się więcej o swoim polskim dziedzictwie, awansując w końcu na asystentkę nauczyciela. Harcerka od 8. roku życia, w ZHP rozwijała swoje umiejętności dydaktyczne i przywódcze, a obecnie jest opiekunką i mentorką harcerek w wieku 4-10 lat. Olivia jest ministrantką w parafii św. Cyryla i Metodego w Hartford i jest zaangażowana w program CCD przez ostatnie 12 lat, gdzie jest teraz nauczycielem pomocniczym dla uczniów 1 klasy.

Dominic Zuccalo, który rozpocznie studia pielęgniarskie na Salve Regina University w Newport, Rhode Island. W szkole średniej otrzymał wiele wyróżnień i nagród za osiągnięcia sportowe, m.in. w piłce nożne i w zapasach. Pracuje na rzecz swojej społeczności jako wolontariusz, udzielając się w Honors Choir, Courtyard Community Service czy Mazzone Youth Football Camp.

Dominic Zuccalo, Olivia Zbikowski, Janelle Stefanski. Fot. Fran Pudło

Gildię Kobiet działającą przy parafii św. Cyryla i Metodego w Hartford powołano w 1939 r. Członkinie Gildii wzmacniały swoją wiarę, angażowały się w działalność społeczną i promowały afirmację przyjaźni. Pomaganie młodzieży w zdobyciu wykształcenia poprzez stypendia zawsze było główną misją Gildii. Stypendium nazwane na cześć zmarłego księdza Edwarda Zyskowskiego, duszpasterza bardzo w parafii lubianego, jest przyznawane młodym i zdolnym osobom, którzy nie stronią od pomocy ludziom i służby Bogu i mogą stanowić doskonały przykład chrześcijańskiej postawy oraz być inspiracją dla innych.

opr. WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -