poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutOd lipca mieszkańcy Connecticut mogą legalnie uprawiać marihuanę w domu

Od lipca mieszkańcy Connecticut mogą legalnie uprawiać marihuanę w domu

26 czerwca gubernator Ned Lamont podpisał ustawę wprowadzającą zmiany w przepisach prawa Connecticut dotyczących medycznej i rekreacyjnej marihuany. Ustawa weszła w życie 1 lipca.

Od 1 lipca mieszkańcy Connecticut mogą uprawiać marihuanę w domu, ale obowiązuje limit 3 roślin na osobę. Fot. Archiwum WEM

Zgodnie z jej postanowieniami osoby powyżej 21. roku życia mogą hodować w domu maksymalnie po trzy dojrzałe i niedojrzałe rośliny, maksymalnie do 12 na gospodarstwo domowe.

Rynek rekreacyjnej marihuany w Connecticut kwitnie. Ponieważ od 1 lipca dorośli mogą uprawiać marihuanę w domu, stanowy Departament Ochrony Konsumentów zaapelował do mieszkańców stanu do robienia tego w sposób odpowiedzialny.

„Dorośli, którzy zdecydują się uprawiać własną marihuanę, powinni stosować bezpieczne i zdrowe praktyki ogrodnicze do uprawy wszelkich produktów, które zamierzają spożywać” – w oświadczeniu przekazał komisarz DCP Bryan T. Cafferelli. „Rośliny powinny być również trzymane w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci i zwierząt domowych” – zaznaczył w piśmie.

Przypomnijmy, że Connecticut zalegalizowało marihuanę dla dorosłych w lipcu 2021 roku. Sprzedaż rekreacyjna rozpoczęła się w styczniu 2023 roku.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -