wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkNYC wróci do maseczek?

NYC wróci do maseczek?

Liczba przypadków Covid-19 rośnie w różnych rejonach USA. Dotyczy to także Nowego Jorku, w związku z czym miejscy zarządcy podejmują pierwsze kroki zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się zakażeń. Miejski Departament Zdrowia wydał w piątek 8 lipca na Twitterze zalecenie skierowane do nowojorczyków z sugestią powrotu do noszenia maseczek w pomieszczeniach i na zewnątrz w zatłoczonych miejscach.

Władze Nowego Jorku rekomendują powrót do noszenia maseczek w miejscach publicznych, pomimo iż nie ma obecnie takiego nakazu. Fot. Archiwum WEM

Dane z biura gubernatora Nowego Jorku pokazują, że wskaźnik nowych zakażeń w mieście ciągu pierwszego tygodnia lipca osiągnął poziom ponad 9%, co jest drugim najwyższym wynikiem w stanie. Według danych miejskich liczba przypadków Covid-19 rośnie, ale obecnie nie jest tak wysoka, jak w poprzednich falach. Niepokojem napawa ekspertów medycznych najnowszy podwariant koronawirusa – Omicron BA.5, który odpowiada aktualnie za nowe przypadki. Może on być bardziej zaraźliwy, a także wykazywać wyższą oporność na szczepionki. Co więcej, osoby, które się nim już zakaziły, są bardziej podatne na reinfekcję.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -