czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkNYC wróci do maseczek?

NYC wróci do maseczek?

Liczba przypadków Covid-19 rośnie w różnych rejonach USA. Dotyczy to także Nowego Jorku, w związku z czym miejscy zarządcy podejmują pierwsze kroki zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się zakażeń. Miejski Departament Zdrowia wydał w piątek 8 lipca na Twitterze zalecenie skierowane do nowojorczyków z sugestią powrotu do noszenia maseczek w pomieszczeniach i na zewnątrz w zatłoczonych miejscach.

Władze Nowego Jorku rekomendują powrót do noszenia maseczek w miejscach publicznych, pomimo iż nie ma obecnie takiego nakazu. Fot. Archiwum WEM

Dane z biura gubernatora Nowego Jorku pokazują, że wskaźnik nowych zakażeń w mieście ciągu pierwszego tygodnia lipca osiągnął poziom ponad 9%, co jest drugim najwyższym wynikiem w stanie. Według danych miejskich liczba przypadków Covid-19 rośnie, ale obecnie nie jest tak wysoka, jak w poprzednich falach. Niepokojem napawa ekspertów medycznych najnowszy podwariant koronawirusa – Omicron BA.5, który odpowiada aktualnie za nowe przypadki. Może on być bardziej zaraźliwy, a także wykazywać wyższą oporność na szczepionki. Co więcej, osoby, które się nim już zakaziły, są bardziej podatne na reinfekcję.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -