niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNowy Jork na końcu patriotycznego zestawienia

Nowy Jork na końcu patriotycznego zestawienia

Nowy Jork ma problem z poziomem patriotyzmu? Jak wynika z nowych danych, stwierdzenie takie nie byłoby nieuzasadnione. Portal WalletHub.com przeprowadził badanie, z którego wynika, że Nowy Jork zajął w zestawieniu najbardziej patriotycznych regionów USA drugie miejsce… od końca.

Nowy Jork zajął przedostatnie miejsce w rankingu poziomu patriotyzmu w kraju przeprowadzonego przez WalletGub.com. Fot. Archiwum WEM

W badaniu przeprowadzonym tuż przed przypadającym na 4 lipca Dniem Niepodległości USA stan znalazł się na liście z numerem 49. Jak się okazuje, gorzej wypadł od niego jedynie Arkansas – z 50. miejscem. Na początku zestawienia uplasowała się za to Alaska, co mogło być zaskoczeniem dla mieszkańców niektórych stanów, szczególnie republikańskich, tak często odnoszących się w swojej retoryce do kwestii związanych z patriotyzmem.

Specjaliści WalletHub.com przygotowując swoje zestawienie, zwrócili uwagę na takie kwestie jak liczba poborowych wojskowych i weteranów, a także liczba mieszkańców, którzy oddali głos w wyborach prezydenckich w 2020 roku. W sumie czynników decydujących o poziomie patriotyzmu poszczególnych stanów było 13.

Nowy Jork wypadł w zestawieniu gorzej od Florydy, która zajęła miejsce 47., a także New Jersey z numerem 38 i Connecticut z 45.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -