czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSAAmerykaPrzeżyj to jeszcze raz!

Przeżyj to jeszcze raz!

Przeboje takie jak „Cheri Cheri Lady”, „Brother Louie” czy „Maria Magdalena” królowały na parkietach dyskotek i na prywatkach w latach 80. w całej Europie. Okazja, aby usłyszeć je jeszcze raz, na żywo, to możliwość powrotu choć na chwilę do naszych młodzieńczych lat, a dla niektórych z nas – do naszego dzieciństwa. Taką właśnie okazją będzie zbliżająca się trasa koncertowa jednego z najbardziej kultowych europejskich zespołów muzyki rozrywkowej lat 80. – Modern Talking i wokalistki Sandry, na której koncie znajdują się takie przeboje jak „Everlasting Love” i „Heaven Can Wait”. Trasa obejmuje kilka amerykańskich miast, w tym Chicago, San Jose, wysprzedany już koncert w Houston oraz Nowy Jork, New Jersey i Boston na wschodnim wybrzeżu USA.

Thomas Anders, jedna z najbardziej kultowych muzycznych postaci lat 80. w Europie, zagra 6 koncertów podczas tegorocznej trasy po USA. Fot. Facebook

Zespół Modern Talking powstał w 1983 roku, tworzył go niemiecki duet: producent i autor tekstów Dieter Bohlen oraz wokalista Thomas Anders. Ich single takie jak „You Can Win if You Want”, „Atlantis is Calling S.O.S. for Love” czy „Your’re My Heart, You’re My Soul” nieustannie królowały na listach przebojów w wielu krajach w latach 80. Zespół sprzedał na całym świecie 120 milionów płyt i singli i pierwotnie istniał do 1987 roku. 11 lat później liderzy „Modern Talking” Anders i Bohlen ponownie postanowili występować razem i przez kolejne 5 lat nagrali kilka nowych singli, takich jak „Sexy, Sexy Lover” i „No Face, No Name, No Number”, które również osiągnęły czołowe pozycje na listach przebojów.

W kolejnych latach Thomas Anders nagrał kilka płyt solowych, w tym „This Time” oraz „Strong”. 59-letni obecnie Thomas Anders aktualnie samodzielnie koncertuje po Europie, często uczestniczy w galach sylwestrowych w Polsce. Ostatnia trasa po USA w 2018 roku okazała się ogromnym sukcesem, głownie dzięki imigrantom ze wschodniej i centralnej Europy, dla których zespół Modern Talking to nostalgiczne wspomnienia beztroskich i dla wielu najpiękniejszych lat.

Żadnej niemieckiej wokalistce nie udało się zrobić tak dużej kariery muzycznej na światową skalę jak Sandrze. Fot. Facebook

Sandra, która rok temu skończyła 60 lat, jest Niemką o francuskich korzeniach. Zanim zaczęła swoją solową karierę, występowała w zespole Arabesque. W latach 90. była również wokalistką zespołu Enigma, którego single osiągnęły czołowe pozycje na listach przebojów w USA i w Anglii. Najbardziej jest jednak znana ze swojej solowej kariery w latach 80. i singli takich jak „Secret Land”, „Hiroshima” i „Don’t be agressive”. Sprzedała 33 miliony płyt, w niektórych krajach pobiła swoją popularnością i sprzedażą płyt nawet samą Madonnę. Do dziś do niej należy rekord, jeśli chodzi o niemieckie wokalistki o największym sukcesie i dorobku muzycznym.

Galowe koncerty poprowadzi Iman Huschmand, założyciel firmy Exclusively Entertainment, a częścią wydarzenia będzie również set z największymi hitami lat 80. w wykonaniu niemieckiego DJ’a BPM, który na swoim koncie Spotify ma kilka tysięcy fanów.

Koncerty na wschodnim wybrzeżu odbędą się w piątek, 12 sierpnia, w Elizabeth w stanie New Jersey w Ritz Theater (bilety od $60), w sobotę, 13 sierpnia, na Manhattanie, w United Palace Theater (bilety od $70) oraz w niedzielę, 14 sierpnia, w położonym o 20 minut na północ od Bostonu Lynn w Lynn Memorial Auditorium (bilety od $60). Bilety oraz dodatkowe informacje dostępne są na www.thomasandersusa.com.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -