niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaWzrost hospitalizacji z Covid-19

Wzrost hospitalizacji z Covid-19

Najnowsze dane covidowe Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych opublikowane w piątek 8 lipca nie napawają optymizmem. Jak się okazuje, Floryda odnotowała najwyższy tygodniowy wzrost liczby przypadków od 17 czerwca. Zaledwie w ciągu tygodnia – od 1 lipca – hospitalizowanych zostało o 353 więcej pacjentów z COVID-19, co oznacza 10% wzrost w statystykach. Liczba pacjentów zarażonych koronawirusem, którzy trafili w ciągu pierwszego tygodnia lipca do szpitali na Florydzie, wyniosła 3,797.

Ilość zakażeń Covid-19 wymagających hospitalizacji wzrosła na Florydzie w ciągu ostatniego tygodnia o 10%. Fot. Archiwum WEM

Równocześnie w tym samym okresie statystyki nowych przypadków na terenie USA nieznacznie spadły – z 22.7% do 22.5%. Z 67,807 nowymi zakażeniami łączna liczba przypadków na Florydzie od marca 2020 roku wzrosła do 6,561,833. Z kolei z 302 nowymi śmiertelnymi przypadkami z Covid-19 odnotowana na Florydzie liczba zgonów wzrosła do 76,193.

CDC zaleca mieszkańcom stanu noszenie maseczek w miejscach publicznych, a także regularne szczepienie się i szybkie testowanie w przypadku pojawienia się objawów Covid-19. Osoby z grupy ryzyka powinny unikać zatłoczonych miejsc publicznych i konsultować się ze swoimi lekarzami w kwestii przyjmowania leków przeciwwirusowych.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -