piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyFundusze stanowe dla szpitali

Fundusze stanowe dla szpitali

Prawie 800 milionów dolarów trafi z funduszy stanowych do szpitali na terenie New Jersey. Departament Zdrowia (NJDOH) w piątek 1 lipca opublikował informacje na temat dystrybucji środków finansowych w roku podatkowym 2023, które trafią na Charity Care, Graduate Medical Education (GME) i Graduate Medical Education Supplemental (GME-S).

Szpitale w New Jersey zostaną dofinansowane kwotą 800 milionów dolarów, głównie w celu świadczenia usług dla osób nieubezpieczonych. Fot. Adrent Health

Środki są częścią ponad 794 milionów dolarów przeznaczanych na finansowanie szpitali, zapewnionych w ustawie o przydziałach na rok finansowy 2023, podpisanej w czwartek 30 czerwca przez gubernatora Murphy’ego.

Jak podkreśliła komisarz ds. zdrowia Judith Persichilli, departament docenia ciągłe wysiłki szpitali w New Jersey, zmierzające do zapewnienia bezpłatnej opieki nieubezpieczonym mieszkańcom, pomimo wyzwań kadrowych i konieczności reagowania na bieżące wyzwania związane z COVID-19.

NJDOH wspiera również finansowanie Graduate Medical Education, zapewniając 218 milionów dolarów wszystkim szpitalom klinicznym i 24 miliony dolarów dodatkowych środków dla 14 szpitali, które obsługują największą liczbę osób zapisanych do New Jersey Medicaid. Budżet obejmuje 342 miliony dolarów na bezpłatną opiekę, która jest dostępna we wszystkich 71 szpitalach w stanie. Środki wykorzystywane są do obniżania kosztów opieki szpitalnej dla pacjentów o niskich dochodach, nieubezpieczonych i niedoubezpieczonych.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -