sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNowy Jork pierwszym stanem, który mianował osobę na stanowisko ambasadora ds. samotności

Nowy Jork pierwszym stanem, który mianował osobę na stanowisko ambasadora ds. samotności

Doktor Ruth Westheimer, najbardziej znana jako seksuolożka i prowadząca talk show, została mianowana honorową ambasadorką ds. samotności w Nowym Jorku. Informację ogłosiła 9 listopada gubernator Kathy Hochul.

Dr Ruth Westheimer została mianowana pierwszą w historii honorową ambasadorką ds. samotności w Nowym Jorku. Fot. Getty Images

Ponieważ Nowy Jork walczy z epidemią samotności, pomoc ze strony honorowej ambasador Ruth Westheimer może być właśnie tym, co zalecił lekarz – przekazała Hochul w oświadczeniu ogłaszającym nominację. – Dr Ruth Westheimer zaoferowała swoje usługi, aby pomóc osobom starszym i wszystkim mieszkańcom Nowego Jorku w radzeniu sobie z samotnością, dlatego mianuję ją pierwszą w kraju honorową ambasadorką ds. samotności na szczeblu stanowym. Badania pokazują, że osoby doświadczające samotności miały o 32% wyższe ryzyko wcześniejszej śmierci. Potrzebujemy liderów, takich jak dr Westheimer, aby pomogli zaradzić temu kluczowemu elementowi kryzysu zdrowia psychicznego – podkreśliła gubernator.

Westheimer jest 95-letnią ocalałą z Holokaustu i mieszkanką Washington Heights. Zyskała sławę jako seksuolożka i prowadząca talk-show w latach 80. i 90. Zaoferowała swoją pomoc każdemu nowojorczykowi zmagającemu się z narastającym problem izolacji społecznej. Westheimer jest pomysłodawczynią powołania ambasadora stanu, który w 2023 roku miałby doradzać, jak poradzić sobie z samotnością, szczególnie w kontekście pandemii.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -