sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSAFlorydaMiliarderzy wybierają Florydę

Miliarderzy wybierają Florydę

Przeprowadzka Jeffa Bezosa z Seattle do Miami wywołała debatę na temat podatków, które na Florydzie są znacznie niższe.

Jeff Bezos kupił aż dwie posiadłości zlokalizowane na luksusowym nabrzeżu w Miami. Fot. Getty Images

Wiadomość o tym, że Jeff Bezos przeprowadza się z Seattle na Florydę po tym, jak kupił w Słonecznym Stanie dwie rezydencje o łącznej wartości 147 milionów dolarów, wywołała debatę na temat tego, czy miliarder chce uniknąć płacenia wyższych podatków.

Bezos – będący trzecią najbogatszą osobą na świecie – kupił w październiku kolejną nieruchomość w Miami. Tym razem jej koszt wyniósł 79 milionów dolarów. Mowa o posiadłości z 7 sypialniami i 14 łazienkami. Miliarder zdecydował się na zakup 2 miesiące po wykupieniu sąsiedniego domu z 3 sypialniami i 3 łazienkami za 68 milionów dolarów.

Po przejęciu dwóch z zaledwie 40 nieruchomości dostępnych na nabrzeżu niezwykle ekskluzywnej wyspy Indian Creek, Bezos planuje wyburzyć „tańszą” posiadłość i zbudować jedną okazałą megarezydencję na bazie drugiej z willi.

Uczynienie Miami głównym miejscem zamieszkania oznacza, że Bezos będzie płacił mniejsze podatki od nieruchomości, które według Rocket Mortgage wynoszą 0.89% w Sunshine State – czyli mniej niż stawka podatku od nieruchomości w Waszyngtonie wynosząca 0.98%.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -