sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkNowość: w konsulacie RP w NY zapłacisz kartą

Nowość: w konsulacie RP w NY zapłacisz kartą

Od poniedziałku, 9 sierpnia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku za usługi konsularne  można zapłacić kartą płatniczą. Rozwiązanie zostało wdrożone przy wsparciu Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU), największej etnicznej unii kredytowej działającej w Stanach Zjednoczonych.

Możliwość uiszczenia płatności kartą będzie ułatwieniem dla Polonii z nowojorskiego okręgu konsularnego. Fot. Facebook.com/ConsulateofPolandinNewYork

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki spotkał się z dyrektorem wykonawczym Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Bogdanem Chmielewskim, aby omówić dotychczasową współpracę, której efektem jest, między innymi, wprowadzenie terminali płatniczych w konsulacie, a także zaplanowanie dalszej działalności i kolejne ułatwienia dla polskich obywateli w nowojorskim okręgu konsularnym.

Konsul Generalny Adrian Kubicki zaznaczył, że płatność kartą jest rynkowym standardem zarówno w USA, jak i w Polsce. – Chcemy, żeby nasz konsulat zmieniał się na lepsze, czerpał dobre standardy z sektora prywatnego w zakresie sprawnej obsługi naszych obywateli. Dziękuję Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej za wsparcie przy wprowadzeniu tego rozwiązania – powiedział Konsul.

Cieszymy się, że jako partnerzy Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku przyczyniliśmy się do zwiększenia komfortu obywateli RP obsługiwanych w nowojorskiej placówce. Sprawna i szybka obsługa członków PSFCU to dla nas, instytucji finansowej działającej na rynku amerykańskim, priorytet. Dzięki partnerstwu z Konsulatem Generalnym RP także przebywający w USA Polacy będą mogli korzystać z najwyższych standardów obsługi – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski. Dotychczas opłaty w polskim konsulacie w Nowym Jorku przyjmowane były wyłącznie gotówką bądź za pomocą money order.

Informacja prasowa

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -