czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaUSANowy JorkNowojorski departament zdrowia ostrzega przed Covid-19 i RSV

Nowojorski departament zdrowia ostrzega przed Covid-19 i RSV

W Nowym Jorku ruszyła nowa kampania, mająca na celu uświadomienie mieszkańców w temacie zagrożeń związanych z rozpoczynającym się właśnie sezonem przeziębień i grypy. Urzędnicy ds. zdrowia publicznego alarmują, że w tym roku może on być szczególnie trudny w związku z rozprzestrzenianiem się Covid -19 i syncytialnego wirusa oddechowego (Respiratory Syncytial Virus, RSV).

Z początkiem jesieni nasiliła się ilość zachorowań na grypę i choroby dróg oddechowych, przed którymi wg pracowników służby zdrowia szczepionki wciąż są najlepszym zabezpieczeniem. Fot. Archiwum WEM

Kampania porusza tematykę obu wirusów i podkreśla potrzebę szczepienia się – zarówno przeciw grypie sezonowej, jak i Covid-19. Oba wirusy stanowią wyzwanie, częściowo ze względu na podobne objawy i możliwość rozwinięcia u zakażonych poważnych objawów. RSV jest sezonowy i może stanowić zagrożenie dla młodszych dzieci i osób z osłabionym układem odpornościowym.

Departament Zdrowia opublikował w sumie trzy filmy na platformach społecznościowych, w tym jeden skierowany do rodziców, a drugi do pracowników służby zdrowia. Mają one dostarczyć najważniejszych informacji nowojorczykom na temat wirusów atakujących drogi oddechowe, rozprzestrzeniających się w tym sezonie, i kroków, które można podjąć, aby chronić siebie i swoich bliskich.

Urzędnicy ds. zdrowia w Nowym Jorku stale monitorują potencjalny wzrost liczby przypadków zachorowań zarówno na Covid-19, jak i grypę ze względu m.in. na zniesienie bądź złagodzenie większość przepisów dotyczących pandemii na początku roku szkolnego, we wrześniu.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -